Ordu’da indirim izdihamı! Silah zoruyla müşterinin telefonuna ahali koydular

Ordu’nun Altınordu ilçesinde benzeri salon, küşat üzere iskontolu fiyatlarla anons yaptı. Akyazı Mahallesi’ndeki, eş ve elektronik pırtı dükkanının açılışında vatandaşlar kapıda geceden kuyruk oldu. Ara Sıra vatandaşlar mekân iklim ve ilçelerden gelip, geceden beklemeye başladı. Kapıların açılmasıyla oluşan izdihamda vatandaşlar, buldukları tenzilatlı ürünlere adeta çevik etti. Kimileri ise zat aralarında im kapma yarışına girdi.

SİLAHINI GÖSTEREN BEKÇİ TELEFONA AHALI KOYDU

İndirimli cep telefonu, fritöz, robot süpürge kadar ürünleri almak isteyenlerin sayısının az çok erdemli olduğu mağazada 15 bin liralının üstünde olan cep telefonunu 10 bin liraya satın almak için şişman koşuşturma yaşandı. Bu esnada çökertme telefonunun barkodunu almayı başaran ve Samsun’dan kampanya için geceden mevrut Mustafa Öztürk isimli tıpkısı birey, iddiaya bakarak namına cebe göstererek “Ben bekçiyim” diyen aynı güç vasıtasıyla telefona umum konuldu. Elinden el telefonu barkodunun zorla alındığını doğacak süren koca, şikayette bulunacağını söyledi.

“SİLAH ZORUYLA FİŞİMİ ELİMDEN ALDI”

Öztürk ise yaşanan olayı şu sözlerle anlattı: “Geçmiş akşam ezanı saatlerinde geldim ve gece yarısından itibaren başlamaya başladım. Güneş girdiğimiz kuyrukta, akşam mevrut kâh kişilerin içerisinde dideban olduklarını söyleyenler dahi vardı. Çökertme telefonunun birisini ben almayı başardım, ama elimden cebren aldılar. Üstüme çullandılar ve belindeki silahı gösterip, ‘yanındaki arkadaşının kafasına dayıyayım mı?’ dedi. Bu arkadaşların ikisi birlikte Altınordu ilçesinde dideban. Ego şikayetçi olacağım ve içeride tek şekilde güvenlik tedbiri alınmamış. Hepsi üzerime çullandı.”

“BU FENOMEN BURADA KALMAMALI”

Olayı gören deneme tanıklarından Mutlu Öztürk ise bahis üzerine “Ben kendisinden almaya çalışan arkadaştan et kafalı almak istedim ama o esnada bizim üzerimize da çullandılar. Fenomen anının görüntüleri birlikte mevcut, tanıklarımız birlikte var. Takkadak bu görüngü burada kalmamalı. Resmi görevde olmasa üstelik tıpkısı bekçinin böyle bir tehditte, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi fariza kimlikleri ile yapılmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.Share: