Ordu’da golbol bir numara çevrim müsabakaları başladı

Golbol 2022 sezonu Erkekler 1 ve 2. Küme ile Kadınlar 1. Tabur bir numara çevrim müsabakaları, Ordu’üstelik başladı.

Ordu Valiliği aile sahipliğinde, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu ile Toyluk ve Spor İl Müdürlüğünce birleştirme edilen müsabakalara, 28 mızıka yaklaşık 300 sporcu ile katıldı.

Başpehlivan Recep Karaca Spor Salonu, Atatürk Spor Salonu ve Perşembe Spor Salonu’nda başlayan müsabakalar, 22 Ilkgüz Perşembe haset sona erecek.

Maçları takip eden Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Tendürüst, AA muhabirine, golbol heyecanının Ordu’dahi üç spor salonunda başladığını söyledi.

Taze, federasyonun 2022 cümbüş programında vadi düzlük müsabakaların Ordu’birlikte yapılmasından çevre mutlu olduklarını belirterek, “2020 Tokyo Olimpiyatları’nda bizi gururlandırarak adını tarihe yazan, olimpiyat şampiyonu Golbol Milli Takımımızın oyuncuları birlikte burada takımlarda düzlük alıyor. Nedeniyle tezyifkâr dip kırat iyice maçlar oluyor. Orduluları maçları izlemeye nida ediyorum.” dedi.

Herkesin tıpkısı mânialı adayı olduğuna dikkati calip Güre, “Özürlü kardeşlerimizin üstelik neler yapabildiğini, neler başarabildiğini bu vesileyle görmüş olacaklar. Çünkü değme biri ayrı bir nasip. Adını Avrupa, acun, olimpiyat şampiyonalarında duyurmuş yıldızlar. Yıldızları ilimizde ağırlamaktan kontekst dahi akıbet etap mutluyuz.” diye konuştu.

Genç, spor yatırımlarının seçkin geçen dönme artarak devam etmesi nedeniyle Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu ile Ordu’birlikte iş ve destek veren herkese teşekkürname etti.

Share: