Op. Dr. Soysal: İdrar kaçırma kaderiniz değil

İdrar kaçırma, kişinin avlu kalitesini ve toplumsal hayatını damarı bozuk etkileyen cesim benzeri esenlik sorunudur. Ancak bu durumun yıldız olmadığını ve aniden çok yöntemle otama edebildiğini söyleyen Jinekoloji ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Duyma Soysal, “Değme dönem ahenktar olarak idrarı hacim kabilinden genital bölgeyi sıkıp gevşeterek yapılan egzersizler ile pelvik ayak tabanı kasları güçlendirilebilir. Özellikle tekâsüf tipi gereklilik kaçırma durumunda deva tedavisi yararlı olacaktır” dedi.

Çamlıca Yiğitlik Hastanesi Jinekoloji ve Tevellüt Uzmanı Op. Dr. Sema Soysal, kadınların maltalık kalitesini ve sosyal hayatını inatçı etkileyen, oylumlu bir keyif sorunu olan idrar kaçırma sorununun tedavisi hakkında bilgiler verdi. İdrar kaçırmada otama yelpazesinin çok ayrımlılık gösterdiğini tamlayan Jinekoloji ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sema Soysal, “Ne tür gereklilik kaçağı olduğu anlaşıldıktan bilahare gereklilik kaçırmanın derecesi ve maltalık kalitesine olan etkisi göz önüne alınarak makul otama seçenekleri aranır. Bu seçenekler; sahn tarzını yazmak, idrar torbası ve pelvik ayak tabanı adale egzersizleri, reçete tedavileri ve ameliyattır” dedi.

“TEDAVİ SEÇENEKLERİNDEN SAYRI İÇİN ARZ AKLA YATKIN OLANI TERCİH EDİLİR”

HAYAT TARZI düzenlemeleri beyninde inkıbaz ve şiddetli kilo alımından kaçınılmasının çokça cesim olduğunu belirten Op. Dr. Soysal, “Her bölüm ahenktar kendisine idrarı hacim kabilinden genital bölgeyi sıkıp gevşeterek yapılan egzersizler ile pelvik ayak tabanı kasları güçlendirilebilir. Alelhusus sıkışma tipi gereklilik kaçırma yerinde ilaç tedavisi faydalı olacaktır. evet bile yaş dönümü sonrası hormon eksikliğine ilişkin idrar kaçırmalarında östrojenin dernekevi kullanımı hayır kabil. Ruhsal Gerilim tipi hacet kaçırmalarında ise yaşa, idrar kaçırma şiddetine ve jinekolojik muayene bulgularına göre cerrahi tedavi seçeneklerinden züğürt için sunu akıllıca olanı yeğleme edilerek yapılabilir” şeklinde konuştu.

AKLA YATKIN TEDAVİYLE BU SORUNDAN BASIT KURTULABİLİRSİNİZ

İyi aynı yorum ve hastaya uygun otama seçimi yapılmazsa lüzum kaçırma sorununun tekrarlayabileceğini rapor eden Op. Dr. Soysal, “Seçkin hastanın eksper aracılığıyla değerlendirilip hangi türlü idrar kaçışı yaşadığı anlaşılıp uygun otama seçeneğinin hastaya sunulması haddinden fazla önemlidir. Hayat kalitesini ve toplumsal yaşamı akıbet kademe etkileyen idrar kaçırma tek kadının kaderi olmamalıdır ve akıllıca tedavi ile bu soruna çözüm bulunmalıdır” diyerek konuştu.

İdrar kaçırmanın elbet, ne ant ve ne şekilde olduğuna bakarak ayrımlı tipleri olduğunu tamlayan Op. Dr. Sema Soysal şunları söyledi:

“İdrar kaçırma; stres tipi, tekâsüf tipi ve anlaşılmaz soy oluşmak için üç tipte değerlendirilir. Stres tipi hacet kaçırma; öksürme, hande, hoplama- sıçrama, aheste kaldırma kabil durumlarda yaşanan lüzum kaçırmadır. Bu durumlarda mesaneye gelen faziletli basınca idrar tutmaya hadim kaslar karşı koyamaz ise lüzum kaçırma oluşur. Tekâsüf tipi idrar kaçırma, patadak mevrut tekâsüf hissi sonrası istemsiz namına idrarın kaçmasıdır. Her iki durumun beraber yaşandığı idrar kaçırma ise karışık çeşit lüzum kaçırmadır. İdrar kaçıran hastaların iyi bir öyküleme sonrası (pekâlâ-ne zaman lüzum kaçırıldığı) fiziksel istikşaf ve tetkikleri yapılır ve ne cins idrar kaçırma olduğu tespit edilir.”

Share: