Önsezi ve damar hastalıklarının ve tedavisinde geçer not domestik teknolojilere ağırbaşlı bent

Ruh ve huy hastalıklarının ve tedavisinde geçer not domestik teknolojilere pahal bağlam

ANTALYA Antalya’da düzenlenen Türk His ve Huy Cerrahisi Derneği 17.Ulusal Kongresi’ne katılan INVAMED Başkanı Raşit Etkili, “Ruh ve damar cerrahisinde yaptığımız girişimsel işlemleri anlattığımız, yerel üreticilerimizle ve dünyanın bir nice yerinden kongreye katılan alanında bilirkişi kişilerle alay malay, ilmî veriler ışığında his ve soy cerrahisi alanındaki güncel teknolojiler için eli nimetli bol düşünüm alışverişlerinde bulunduk, domestik ve milli ürünlerimize gösterilen rabıt yoğundu” dedi.

Ihtisas ve Yaradılış hastalıklarının ve tedavisinde beğenilen teknolojilerin tanıtıldığı ve konuşulduğu Türk Ihtisas ve Huy Cerrahisi Derneği 17. Millî Kongresi Antalya’da gerçekleştirildi. Belek Turizm Merkezi’ndeki ayrımsız otelde gerçekleşen kongreye dünyanın bir nice yerinden alanında öncü isimler katılma gösterdi. Önsezi ve Soy hastalıklarının ve tedavisinde makbul teknolojilerin tanıtıldığı ve konuşulduğu kongrede INVAMED standına rabıta gösterişli oldu. Türk Önsezi ve Soy Cerrahisi Derneği Başkanı ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kürşat Bozkurt, Türkiye’nin dünyanın genişlik balaban toplantılarını yapabildiğini belirterek, bundan 2 ay geçmiş İstanbul’da makro bire bir toplardamar hastalıkları kongresini yaptıklarını hatırlattı.

TKDCD’nin 17. Millî Kongresi’ni 3 bin 300 selen insanın katılımıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden Bozkurt, ” Ulusal şirketlerin bize bu konuda destekleri haddinden fazla muhteşem. Şu anda tığ bulunduğumuz, bizi destekleyen firmanın ürünlerini kullanıyoruz. Onların ürünlerinin burada ayrı ayrı toplantılarda özelliklerini konuşuyoruz, zat aramızda tartışıyoruz. Akıbet 5, 10 yılda Türkiye’deki gelişen, üretilip geliştirilen teknolojiler zımnında çok dolgunca durumdayız. Çalım duyuyorum. Önümüzde çıktı iş var, önümüzde daha çok misil var. Bibi bizim Türkiye’de üretemediğimiz, yurtdışından getirttiğimiz, elan zaten getirtmek zorunda olduğumuz ürünler var. İşte tığ bütün bunlara rağmen artık çalışmalıyız, bundan sonra üretmeliyiz ve sunu faziletli teknolojiyi Türkiye’de üretip daha sonra yurtdışına satmalıyız” diye niteleyerek konuştu.

“İlgi yoğundu”

INVAMED Başkanı Raşit Ateş Parçası, “Türkiye keyif alanında avangart olan bir talih. Bir Nice yeniliğe ve birçok gelişime öncü olan ülkemizde üretilmeyen bir nice tıbbi aygıt günümüzde çıktı ferah ferah üretilebiliyor. Hele duygu ve damar cerrahisinde yaptığımız girişimsel işlemleri anlattığımız, domestik üreticilerimizle ve dünyanın birçok yerinden kongreye katılan alanında ehlihibre kişilerle birlikte, ilmî veriler ışığında duygu ve yaradılış cerrahisi alanındaki güncel teknolojiler hakkında bol mübarek düşünüm alışverişlerinde bulunduğumuz mübarek tıpkısı kongre oldu. Yerel ve milli ürünlerimize gösterilen ilgi muazzamdı” dedi. INVAMED Umumi Heyet Üyesi Oğuz Canlı, Türk sanayisi adına kongrede insanların kalbine raci, hekimlerle aynı arada olmaktan onur duyduklarını söyledi.

INVAMED kendisine 70 ülkeye ihracat yaptıklarını kaydeden Kıvrak, “Bu ihracatımız milyonlarca insana rüya oluyor. Tığ burada hekimlerimizin faaliyetler sürelerini, hastalarımızın tehlikeli bakım sürelerini kısaltıyoruz. Yaptığımız faziletli teknolojilerle beraber bu teknolojiler insanların cerrahi müdahale sonrası daha nitelikli dirim standartlarına ulaşmasını ve hastaneden taburcu olma sürelerini azaltmayı sağlıyor” DEDİ

Share: