Olaylı maçta ele geçirilen fişek ve maytaplar sergilendi

Hadiseli Göztepe ve Altay maçında mergup belen fişeği, maytap ve ses bombaları görüntülendi. Aynı Göztepeli taraftarı yaralanmasına sebep olan işaret fişeğinin büyüklüğü ise ilgi çekti.

İzmir’de oynanan Göztepe Altay derbisinde çıkan olaylarda, meni ve sis fişeklerini stattan kalp sokan, realizasyon yazar dağıtan ile ayrımsız kişinin yaralanmasına etmen olan meni fişeğini attığı değerlendirilen şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürerken, İzmir Valisi Ağır Hak Köşger vasıtasıyla yapılan açıklamada olayla ilişik gözaltına alınanların sayısının 24’e çıktığı bildirildi. Gözaltına alınanların emniyetteki sorgusu sürerken, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, hadiseli maçta kullanılan sis bombası, boş fişek, maytap ve aynı Göztepeli taraftarın yaralanmasına faktör olan işaret fişeğini matbuat mensuplarıyla paylaştı. Altay tribünlerinden atılarak Mehmet Çakır ünlü Göztepe taraftarının yaralanmasına faktör olan işaret fişeğinin büyüklüğü ise dikkat çekti.

Sis bombası, işsiz fişek, maytap ve belen fişeklerini, Altay taraftarı olduğu öğrenilen cankurtaran firması çalışanı 2 kişinin stada soktuğu anlar üstelik güvenlik kamerası marifetiyle görüntülenmişti. – İZMİR

Share: