Oğullarını şehit fail teröristlerin yakalanması Ağrılı ailenin acısını tıpkı nebze dindirdi

Bursa’bile 20 Nisan’üstelik kodes servis aracına müteveccih bombalı saldırıyı gerçekleştiren yıldırı örgütü MLKP üyesi 3 teröristin yakalanması, oğullarını bu saldırıda şehit veren Ağrılı ailenin acısını benzeri nebze olsun dindirdi.

Oğulları Ceza Dulda Memuru Cengiz Alp’in şehit olduğu saldırıyı düzenleyen teröristlerin, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı ile Emniyet Umumi Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığının ortak operasyonuyla İzmir’in Dikili ilçesinde yakalandığını haberlerden öğrenen ağababa Mahmut ve esas Fatma Yiğit’i İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat bile telefonla görüntülü arayarak operasyonun detaylarını anlattı.

Şehit babası Yiğit, AA muhabirine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Aristokrat başta atılmak için operasyonda emeği geçenlere teşekkürname etti.

Devlet yetkililerinin kendisini arayıp bu haberi verdiğini tabir fail Kahraman, şöyle konuştu:

“Devletimiz var olsun. Cenabıhak devletimizi başımızdan eksik etmesin. Tanrı cümlemizi ve devletimizi belalardan korusun. Irtibat ve kardeşlik istiyoruz. Cenabıhak hiçbir ahit devletimize arıza vermesin. Sayın Süleyman Aristokrat’ya minnettarım. Deneyli ve çalışkan biri, terör denen aynı madde bırakmadı. Bu faillerin peşi sıra dolaşarak böylecene yakalattırdı. Cenabıhak ondan razı olsun. Bakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettarım. Diyecek tıpkı madde bulamıyorum. İçişleri Bakanımız telefonda görüntülü olarak beni aradı, faillerin bittabi yakalandığını anlattı. Telefon üstüne telefon geliyor. Göz aydınlığı veriyorlar. Ego da çokça kıvançlı oldum. Tıpkısı nebze bile olsa bizim ateşe akarsu serptiler, gönlümüz az buçuk henüz rahatladı. (Teröristler) Gösterici değişe değişe o ilden o ile gitmişler. Süleyman Soylu, onların kökünü getireceğini söyledi ve getiriyor da. Tanrı’ın izniyle daha üstelik getirecek. Bu işin peşini bırakmıyor.”

“6 oğlum var ve devletimizin uğruna onları bile feda edebilirim”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve milletvekillerinin aynı müddet geçmiş kendisini musahabe ettiğini belirten ata Yiğit, Ilbay Osman Varol, Ağrı Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mehdi Fert ve devletin cümle kurumlarının yöneticilerinin sonsuz namına ziyarette bulunduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Bilcümle cesamet erkanına minnettarım. Ben tıpkı zamanda martir torunuyum. Babamın dayısı birlikte şehit ve ismi Yusuf. Hem martir torunuyum hem bile martir babasıyım. 6 oğlum var ve devletimizin uğruna onları üstelik feda edebilirim. Gözümü kırpmadan o uğurda verebilirim. Birlik ve muadele istiyorum. Tek kimesne bu devlete hıyanetlik yapamaz. Kim hangi yaparsa bu devletten kaçamaz.”

Oğullarının acısıyla eşinin hastalandığını rapor eden Kahraman, “Oğlum ramazan ayında ve Hazreti Muhammed’in veladet haftasında perşembe akşamı ezan okunurken defnedildi. Ramazanı şerifte ağzı kilitli Cenabıhak’ın huzuruna gitti. Cenabı Cenabıhak bu mevkiyi kimseye baht etmez ve ona talih etti. Tanrı onun şefkatini hep Müslümanlara ve bize bile versin.” diyerek konuştu.

Baba Kahraman, teröristlerin yakalanması dolayısıyla “Bu tün az buçuk şen uyuyacağım.” dedi.

Anne Fatma Yiğit ise ciğerinin yandığını, martir oğlundan geriye 3 yetim çocuğunun kaldığını söyledi.

DÜRÜST Öğür Dert Saylav Ekrem Çelebi de şehit babası Alp’i telefonla arayıp terörle mücadelede oturma vurgusu yaptı.Share: