Nevşehir’in caddelerinde asfalt serimi başlayacak

Nevşehir Belediyesi enfrastrüktür restorasyon çalışmalarını şehrin birçok noktasında tekmil hızıyla sürdürüyor. Şehremaneti ekipleri akıbet olarak Borsa Kavşağı’ndan Kapalı Alım Satım Yeri arkasını izleme ederek Dr. Bağlı Ahmet Caddesi’ne uzanan yolda başladığı çalışmalarını alçak ayrımsız şekilde sürdürüyor.

Nevşehir Belediyesi vasıtasıyla bire bir müddet geçmiş Alacaşar Yolu olarak bilinen Dr.Vabeste Ahmet Caddesi’nde başladıkları altyapı restorasyon ve yunak asfalt çalışmalarını tamamladı. Bu yolun trafiğe açılması ile alay malay belediye ekipleri Borsa Kavşağı’ndan Kapalı Alım Satım Yeri arkasını izlem ederek Dr. Merbut Ahmet Caddesi’ne uzanan yolda altyapı yenilenmesi amacıyla çalışmalarına başladı.

Su ve Şebeke İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar ile gelişigüzel burada bulunan ve sıkça su kesintilerine hastalık olan çarkıt asbestli içme suyu boruları bakir yavru polietilen borular ile değiştirilecek. Antrparantez geçtiğimiz yıllarda özellikle boğanak yağışlarda bu bölgede yaşanan su baskını riskini ortadan çalmak üzere üstelik baran suyu hatları yapılacak.

Altyapı yenileme çalışmalarının peşi sıra ise Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yunak asfalt serimi gerçekleştirilecek. Bölgede gerçekleştirilen çalışmaları yanında komutan yardımcısı Ersin Erol ile birlikte inceleyici Şehremini Dr. Mehmet Sarban, 29 Ağustos pazartesi gecesi başlayan çalışmaların 4 Eylül Ilişki günü geceleyin saatlerine büyüklüğünde tamamlanacağını ve yolun yeniden trafiğe açılacağını açıkladı.

Bu bölgede özellikle bora yağışlarda esnafların güçlük çektiğini ve bunu göğüslemek amacıyla burada baran suyu tefcir hatları oluşturacaklarını belirten Sarban, içme suyu hatlarının birlikte yenilenerek buranın akva ayrımsız altyapıya kavuşturulacağını söyledi.

Sarban daha sonradan çalışmaların olduğu bölgedeki işyerlerini konuşma ederek esnaflarla kardeş kardeş etti. – NEVŞEHİR

Share: