Neşelilik firması çalışanları nefes verdi

Samsun’dahi hareketlilik firması çalışanları Kızılay’a dem bağışında bulundu.

Yeşilırmak Hayatiyet Dağıtışım A.Ş.(YEDAŞ) çalışanları, genel müdürlük otoparkında kurulan stantta kan verdi. Kampanyaya şirkete gelen vatandaşlar da katıldı. Sabah saat 09.30’bile başlayan kampanya ağır bandaj nedeniyle akşam saat 18.00’e büyüklüğünde devam etti.

Samsun, Kalabalık, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde hizmet verdiklerini ve hemen erke alanında değil sosyal alanda dahi her devir sivil sosyete örgütlerinin birlikte olduklarını belirten YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Sağanak, “Bizler hemen erke alanında değil toplumsal alanlarda üstelik vatandaşın yanındayız. Amacımız dayanışmayla vatandaşlarımızı boydak tutmak. Tığ da bu bölgeye hizmet verdiğimizden ötürü YEDAŞ kendisine bilcümle çalışanlarımız ile alay malay Kızılay’a kurumsal içtimai sıkıntı projelerimiz kapsamında destekte bulunuyoruz” dedi.

Çalışanların soluk bağışında bulunmalarından dünya berenarı mutlu olduğunu ifade eden Genel Müdür Sağanak, “Dem bağışının bir tane kaynağı insandır. Birincil görevimiz eksiksiz tüketicilerimize kaliteli ve okunabilen cümbüş hizmeti arz etmek ama içerisinde bulunduğumuz topluma derece katmak kabil bir misyona dahi sahibiz” diye konuştu.

Samsun Türk Kızılay yetkilileri ise ” Türkiye’de otama üzere kan ve hamur göze muntazır takatli çok sökel var. Sosyal farkındalık bu konuda mehabetli. Çağ ivedi ihtiyaçtır, fahri ve bedel beklemeden, ahenkli namına bağışçısı sayısının artırılması gerekmektedir. Bununla ilişkin olarak yaptığımız icraat ve düzenlediğimiz kampanyalar umut verici. YEDAŞ çalışanlarının içki ve asıl hücre bağışında bulunmalarından periferi YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Boğanak ve çalışanlara kampanyaya gösterdikleri destek ve ilgiden belde teşekkürname ediyoruz” şeklinde konuştular. – SAMSUN

Share: