Nazır Ersoy: “Ordu’nun turizm, kültür ve laf adına potansiyeli haddinden fazla çok”

Bakan Ersoy: ” Kalabalik’nun turizm, kültür ve görüşme namına potansiyeli çokça çok”

KARGAŞA – Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kalabalik’nun hars ve turizm potansiyeline değinerek, “Kültür ve müzakere üstüne halkı üstelik haddinden fazla istekli ve delege. Bu de bizim esasta hem turizm olsun, hem birlikte kültürel faaliyetler olsun elimizi çok kolaylaştırıyor. Amacımız, hem firez ve sanatla Orduluların ve vatandaşlarımızın daha çabuk ve deli dolu şekilde buluşmasını ulaşmak, hem dahi sektörel yatırımlarla Kargaşa’nun turizmden de çokça istediği, türe ettiği geliri, payı almasını seçmek” dedi.

Ekin ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, değişik temaslarda bulunmak amacıyla geldiği Civil Civil’da Valiliği musahabe etti. Burada turizmciler ile basına mecbur kendisine toplantı gerçekleştiren Icra Vekili Ersoy, sonrasında ise Sırrı Ciddi Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirerek, Civil Civil Büyükşehir Şehremini Dr. Mehmet Hilmi Güler’i konuşma etti.

Arsından Kalaba Büyükşehir Belediyesi Hars Otağı’nda düzenlenen ve geçmiş çağ milletvekilleri, ülke başkanları, kaymakamlık başkanları ile partililerin katıldığı programda matbuat mensuplarına açıklamalarda bulunan Vekil Ersoy, Bartın’üstelik yaşanan patlama sonucu hayatını kaybeden maden şehitlerinin yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise ivedi şifalar diledi.

“Belediyemizle eş bir şekilde projeleri netleştirip aynı vizyonda, bire bir çizgide koşut şekilde bitmeme yol açmak istiyoruz”

Civil Civil Büyükşehir Belediye Başkanı Güler’in kent ile ilgilendiren hazırlamış olduğu projeleri durumunda incelediklerini, bu projeleri netleştirip bire bir vizyonda devam ettirmek istediklerini söyleyen Icra Vekili Ersoy, “Partimizin buluşma etkinliği esnasında hem sivil sosyete kuruluşlarıyla kavuşma fırsatı bulduk, hem turizm sektörünün önde mevrut temsilcileriyle kavuşma fırsatı yakaladık. Aynı zamanda Şehremaneti Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Kalabalik ile ilişik hazırlamış olduğu projeleri ve sunumları tafsilatlı tetkik fırsatını yakalamış olduk. Filhakika başkanımız sıhhatli olsun yıllardır defaten Kalabalik ile ilgili projeleri bize bilgilendiriyordu. Biz birlikte belediyemizle eş aynı şekilde bu projeleri netleştirip bire bir vizyonda, bir çizgide paralel şekilde bitmeme ettirmek istiyoruz. Bu bağlamda tıpkısı noktaya büyüklüğünde gelmiş olan yatırımlarla ve projelerle ilişkin durumunda tespitlerimizi etme fırsatı bulduk” dedi.

“Civil Civil’nun turizm, hars ve tekellüm yerine potansiyeli çokça fazla”

“Demincek hızlı bire bir şekilde sivil topluluk kuruluşlarımızın ve göz temsilcilerimizin görüşlerini üstelik buna ilaveten gelişmemiş, orta, ayrıntılı vadeli bir sefer haritasını belediye başkanımızla alay malay netleştirdikten sonraları acul ayrımsız şekilde öncelikli olan mütezayit yatırımların tamamlanması, sonrasında şehrin ekin ve konuşma yerine yapılması gereken ilave projelerin sonuçlandırılması yolunda benzeri el haritasını bu arada izleme edeceğiz” diyen Nazır Ersoy, “Kalabalik, türkçesi Karadeniz hattında doğal özelliklerini sunu dolgunca şekilde korumayı nail şehirlerimiz başında, önce tam geliyor. Ekin ve konuşma üzerine da halkı çokça istekli ve katılımcı. Bu da bizim aslında hem turizm olsun, hem birlikte kültürel operasyon olsun elimizi haddinden fazla kolaylaştırıyor. Amacımız, hem hars ve sanatla Orduluların ve vatandaşlarımızın daha acul ve enerjik şekilde buluşmasını temin etmek, hem de sektörel yatırımlarla Kalaba’nun turizmden bile çok istediği, hak ettiği geliri, payı almasını icat etmek. Tabi bu stratejiyi ve yatırımları bile belediyemize kuma geliştireceğiz. Ben Kalaba’nun hem turizm olsun hem firez ve tekellüm kendisine potansiyelinin çokça fazla olduğunu ve geleceğin değişen koşullarında alelhusus pandemi sonrası koşullarında natür turizmine olan ilginin, kültür ve sanata olan ilginin bile dolay planda olduğu tıpkı sektörde Civil Civil’nun aceleten turizmden şu anki gelirinin çok üstünde benzeri sağlık alacağını düşünüyorum” ifadelerine düz verdi.

Share: