Nazik Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Samsun, Tokat, Kastamonu, Amasya, Sinop, Çankırı ve Çorum’da, 30 Ağustos Galebe Bayramı dolayısıyla törenler düzenlendi.

Samsun’da kutlamalar kapsamında Ilbay Zülkif Dağlı yoluyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, peşi sıra gocunmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden törende, Vali Dağlı ile Büyükşehir Uray Başbuğ Vekili Nihat Itici, askeri erkan ve vatandaşların bayramını kutladı.

Şiirlerin okunduğu, İlkadım Belediyesi Ahali Oyunları ekibinin eylem yaptığı törende, Garnizon Komutanlığı bandosu konser verdi.

Program, tören geçişinin peşi sıra sona erdi.

Törene, AK Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, İYİ Parti Samsun Mebus Bedri Yaşar, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Tığ, İl Güven Müdürü Ömer Urhal, İl Bitirmiş Komutanı Mümessil Miralay Ömer Ersever, Deniz Boyu Düzenlilik Karadeniz Mıntıka Komutanı Albay Ahmet Keleş, gaziler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Tokat

Tokat’ta Atatürk Anıtı’na Vali Numan Hatipoğlu ve Belediye Reisi Eyüp Eroğlu aracılığıyla çelenk sunuldu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra günün anlamını tamlayan konuşma yapıldı.

Törende şiirler okundu. Halk oyunları gösterisinin arkası sıra geçit töreni yapıldı.

Törenlere, YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Dinamit Varlıklı, AK Öğür Tokat Mebus Mustafa Arslan, ofis müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kastamonu

Kastamonu’da Atatürk ve Martir Şerife Abla Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan merasim, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda bitmeme etti.

Vali Avni Çakır ve Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun vatandaşların bayramını kutlamasının peşi sıra korku duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Burada, Personel Binbaşı Hamdi Serbest Yılmayan, günün medlul ve önemini tamlayan istişare yaptı.

Öğrenciler vasıtasıyla şiirlerin okunmasının ardından halk oyunları ekibi gösteri sundu.

İl Açıkgöz Komutanlığı arama istirdat köpeklerinin gösterisi gönülden izlendi.

Program, tören geçişiyle sona erdi.

Törene, DOĞRU Fırka Kastamonu milletvekilleri Hakkı Köylü ve Metin Polat, CHP Kastamonu Mebus Hasan Baltalı, alım müdürleri, siyasi parti ve sivil topluluk kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Amasya

Yavuz Hak Meydanı’nda planlı törende, Vali Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Sancak Mehmet Fatih Örenlik ve Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Törende, halk oyunları gösterileri sunuldu, şiirler okundu.

Daha bilahare Ilbay Masatlı, Liva Örenlik ve Belediye Başkanı Soluk, Amasya Valiliği’ne geçerek tebrikleri akseptans etti.

Törene, SELIM Öğür Amasya Milletvekili Levent Karahocagil, CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, siyasi parti ve sivil sosyete kuruşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sinop

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu marifetiyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, ardından imtina etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İskele Meydanı’nda devam eden törende, Vali Karaömeroğlu ve Belediye Reisi Sulh Ayhan, vatandaşların bayramlarını kutladı.

İl Bitirmiş Komutanlığı Komando Birliğince sunulan gösterinin arkası sıra program, tören geçişi ile akıbet buldu.

Törene, DÜRÜST Fırka Sinop Mebus Şiir Maviş, CHP Sinop Mebus Hazar Karadeniz, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Ongun Pektaş, İl Bitirmiş Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran, sair tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı

Çankırı’da Abide Alanı’nda Vali Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Liva Salih Iri, Belediye Reisi İsmail Hakkı Salim, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra Ilbay Ayaz, Garnizon Komutanı Tugay Salih Şişman ve Şehremini Sıhhatli ile Vilayet makamında tebrikleri kabul etti.

Milli İrade Meydanı’ndaki törende Vali Ayaz, Tuğgeneral Iri ve Belediye Reisi Sıhhatli ile vatandaşları selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajının okunmasının arkası sıra günün valör ve önemini belirten müzakere yapıldı, şiirler okundu, el oyunları gösterisi sunuldu.

Tören, askeri kontak ve gazilerin argıt töreniyle sona erdi.

Törene, YANLIŞSIZ Fırka Grup Başkanvekili ve Çankırı Mebus Muhammet Güvenli Akbaşoğlu, YANLIŞSIZ Parti Çankırı Mebus Esen Çivitcioğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Maraba, siyasal parti ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

???????- Çorum

Çorum’da Vali Mustafa Çiftçi, Garnizon Komutanı Personel Miralay Mehmet Emin Altan ve Şehremini Halil İbrahim Aşgın, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Valilik makamında tebriklerin kabulünün arkası sıra Kadeş Sulh Meydanı’ndaki törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şiir dinletisi ve el oyunları gösterisinin yapıldığı programda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Personel Komando Yüzbaşı Erek Özcan’ın, günün anlam ve önemine ait konuşmasının ardından kutlamalar, geçit resmi ile sona erdi.

Share: