Mustafa Sarıgül’den CHP’li milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” sözlerine fenomen istimara

Türkiye Değişim Partisi Karaman İl Başkanlığı yönetimiyle birlikte Karaman M Tipi Delik uğrunda açıklamalarda bulunan TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değiş Partisi yerine ülke yer gezdiklerini ve mahkumlar amacıyla af çağrısında bulunduklarını belirterek, “Zaman af çağrısında bulunduğum 59’uncu ildeyim. Türkiye Değişim Partisi olarak af talebimiz siyasal bire bir temenni değil, ağız ağıza vicdani tıpkı taleptir” dedi.

“AFFET TÜRKİYE’M”

Çağrısıyla ilişkin konuşan Sarıgül, “İçeride birçok çocuğumuz var; babasına, amcasına, dayısına ağabeyine ne yazık kim kavuşamadı. Pandemi koşulları münasebeti ile özelikle ve hele esnaflarımızın şişman sıkıntıları oldu, çeklerini senetlerini ödeyemediler, başlarına nazik teessürat geldi. Gine ülkemizi vermek isteyen hasetler, fesatlar, münafıklar ve üzücü güçler şuanda gençlerimizi esrar batağıyla karşı karşıya bıraktı. Bir Nice gencimiz eroin batağına saplandı. O nedenle torunlar için affet Türkiye’m, anneler amacıyla affet Türkiye’m, babalar amacıyla affet Türkiye’m, sosyal hazar üzere affet Türkiye’m” dedi.

“GÜRSEL TEKİN’İN AÇIKLAMASI KENDİ BULUNDUĞU SİYASİ PARTİYİ BAĞLAR”

Tıpkı gazetecinin “CHP İstanbul Mebus Gürsel Tekin’in mazi yaptığı bire bir açıklama vardı, -HDP’ye vekillik verilebilir-. Buna Meral Akşener üstelik bire bir reaksiyon gösterdi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz” sorusuna Mustafa Sarıgül, “Tığ Türkiye Değiş Partisi olarak ölçüm edersiniz ki gayrı siyasal partilerin bağırsak işlerine karışamayız. Gürsel Tekin uzun yıllar siyasetin içerisinde, siyasetin herhangi bir kademesinde görev yapmış, ince yıllardan beridir birlikte milletvekilli koltuğunu başarıyla koruyor. Gürsel Uğurlu ayrımsız izah yaptığına göre, şeş boş bire bir açıklama olduğunu durum etmiyorum. Gürsel Uğurlu’in açıklaması kendi bulunduğu siyasal partiyi bağlar. Kendi mezun kurulları bunu sunma bol şekilde değerlendirecektir. “diye niteleyerek konuştu.

“AYIDAN MAKAM, AMERİKA’DAN ARKADAŞ IMKÂNSIZ”

“Fransa Cumhurbaşkanın – Yunanistan’ın yanındayız- diyerek açıklama yapmasını esefle ve mahzunca karşılıyorum” diyen Sarıgül, “Türkiye Cumhuriyeti adına tığ bilcümle komşularımızla barış içerisinde yaşamasını umu eden çok balaban tıpkı milletiz. Görüyorum ki Fransa Reisicumhur Macron tarihe bakmamış, Gaziantep’e bakmamış. Atalarımız, dedelerimiz, ecdadımız yıllar evvel Gaziantep’te pekâlâ Fransız’a tıpkı Osmanlı tokadı attılarsa o tokadı Macron’a uyarmak isterim. Macron dahi Yunanistan Başbakanı Miçotakis dahi bilsin ki ayıdan koltuk Amerika’dan arkadaş olamaz. Miçotakis Amerika’ya, Fransa’ya güvenmesin; Türkiye ile dost olmaya baksın. Yunanistan Parlamentosu önüne geldim ve Miçotakis’e hatırlattım. Sayın Miçotakis tığ barış istiyoruz. Politika adamları savaş istemez, hazar ister. Sayın Miçotakis Fransa’dan birlikte Amerika’dan dahi sana fayda gelmez. Türkiye ile dost olmaya bak” dedi.

“KILIÇDAROĞLU, CUMHURBAŞKANLIĞI GÖREVİNİ GELIŞIGÜZEL TÜRK VATANDAŞI GİBİ HAK EDİYOR”

Mustafa Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı üstüne benzeri şey söylemesinin doğru olmayacağını belirterek, “Kemal Kılıçdaroğlu 657 basit Ululuk Personeli Yasasına göre devletimizde detaylı yıllar görev yapmıştır. İlgisiyle, becerisiyle, hakkaniyet anlayışıyla; cumhurbaşkanlığı görevini değme Türk vatandaşının kabil hak ettiği gibi Kılıçdaroğlu da cumhurbaşkanlığını türe eden isimlerden aynı tanesidir. Namına başarılar diliyorum “dedi.

Share: