MÜSİAD Kırşehir Bölüm Başkanı Öz’den OSB’nin genişletilmesi açıklaması

MÜSİAD Kırşehir Büro Başkanı Ömer Mürtefi Arı, Kırşehir Organize Uran Bölgesi (OSB) genişletme çalışmalarının gelişmemiş sürede tamamlanması gerektiğini bildirdi.

Temiz, yaptığı mukayyet açıklamada, Kırşehir’in envestisman teşvikinde 4. bölgede olduğunu tabir ederek, OSB’ye yatırım yapılması yerinde 5. bölgeden heveslendirme alınacağını belirtti.

Bu nedenle Kırşehir OSB’nın genişletme çalışmalarının bodur sürede tamamlanması gerektiğini vurgulayan Katışıksız, bu eksikliğin tamamlanmasıyla Kırşehir’e çıktı yatırımcı çekilebileceğini kaydetti.

OSB’nin tevessü alanında bildirme birkaç 50 ile 100’er dekarlık parsellerle aheste istihdam sağlayan ulusal firmaların Kırşehir’e yatırım yapmasının önünün açılacağına değinen Arı, şöyle devam etti:

“Birleştirme Sanayi Bölgemizin evolüsyon alanının bire bir dakika evvel tamamlanarak yatırımcıya amade hale getirilmesi, şehrin ati vizyonu için dirimsel ehemmiyet taşımaktadır. Bu say ölçülü vadede şehrin nüfusunun yükselmesine ve dışarıya verdiği göçün gine şehre dönmesine, ticari hacminin artmasına, bölgesel kalkınmada kasaba illerle rekabetine ulama sağlayacaktır.”

Niğde- Ankara Otoyolu’nun Kırşehir’in ticari ayrımsız tarz olmasına yardım sağladığına dikkati calip Arı, “Şehrimizin üstelik bağlantılı olduğu Niğde-Ankara Otoyolu, güneyden İç Anadolu’ya ve kuzey batıya eskimemiş ve mütenavip aynı ulaşım adına kullanılmaya başlandı. Şu anda geçici taşımacılığı bilhassa nakliye abra taşımacılığı alanında haddinden fazla yeğleme edilir kuzuluk geldi.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: