MÜSİAD Diyarbakır Büro Başkanı Bozkuş, 5. Havza Rüesa Toplantısını değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Bölüm Başkanı Mehmet Bozkuş, Diyarbakır’da yapılan 5. Havza Rüesa Toplantısını değerlendirdi.

Bozkuş, Diyarbakır Şubesinin aile sahipliğinde MÜSİAD Umumi Başkanı Mahmut Asmalı, genel başkan yardımcıları ve şube başkanlarının katılımıyla planlı toplantının bereketli geçtiğini belirtti.

Yoğun ilgi gösterilen toplantıda bölge ekonomisinin öneminin anlatıldığını kaydeden Bozkuş, şöyle devam etti:

“Bölgede bakir açılan fabrikaların, uran sitelerinin, üretime, ihracat ve istihdama kattıkları ve bölgenin motivasyon desteklerle adeta balaban bire bir üretim üssü haline geldiği anlatıldı. MÜSİAD’ın Diyarbakır ve mıntıka için neler yapabileceği, istihsal, istihdam, dış satım ve yatırıma yönelik bir nice projeler konuşuldu. Konuşmaların devamında büzük ve huzurun bölgemize yatırımı, sanayileşmeyi ve istihdamı birlikte getirecek. Diyarbakır’ın 2022 ihracatı güzeşte yıla göre yüzdelik 35 kabilinden kudretli tıpkı artma göstermiştir. Seçme güzeşte ahit ihracat rakamlarının büyüyerek artacağını civar görüyoruz. Artması için bile hız göstermeye bitmeme edeceğiz. Batman’da yapılan Oluşum Zirvesi ve Diyarbakır’da yapılan derinti bölgemizin ekonomisine ve kalkınmasına ulama sağlayacaktır.”

Share: