Muğla haberleri! Aydem Enerji’den Yatağan’a Anadolu Lisesi ve mektepli pansiyonu

Aydem Erke, Muğla Valiliği ile Yatağan’a 16 derslikli Küçük Asya Lisesi ve 100 mektepli kapasiteli pansiyon bağışlamak amacıyla protokol imzaladı. Aydem Enerji Umumi Heyet Başkanı Ceyhan Saldanlı, “Ati nesillerin elan ongun şartlarda eğitim bilimi almasını önemsiyoruz. Enerjimizi iyiliğe dönüştürmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Enerji üretimi, dağıtımı ve perakendeciliği alanlarında 40 yılı fazla süredir faaliyetlerini sürdüren Aydem Erke, Muğla’nın Yatağan ilçesine, Özel Izlence ve Proje Uygulayan Küçük Asya Lisesi ve öğrenci pansiyonu yaptırmak amacıyla harekete geçti. Muğla Valiliği ile imzaladığı tören düzeni kapsamında 480 öğrenci kapasiteli, 16 derslikli lise binası ve 100 şahsiyet öğrenci pansiyonun arz geç iki sene içerisinde Milli Eğitim Bilimi Bakanlığına armağan edecek.

Muğla Valiliği’nde gerçekleşen imza törenine Vali Orhan Şişman, Yatağan İlçe Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Yatağan Şehremini Mustafa Toksöz, Muğla İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Emre Çay, Yatağan İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Osman Önder ve Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı katıldı.

Törende mütekellim Muğla Valisi Orhan Besili, “Böyle kebir hizmetler; eğitim, firez ve sanatta gençliğe yönelik yapılacak yatırımları isteklendirme etmesi, onlara öncülük etmesi açısından çok yüce. Okulumuzun memleketimize, milletimize kıymetli hizmetler verecek evlatlar yetiştirmesini talep ediyorum ve Aydem Erke yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkürname ediyorum” dedi.

SALDANLI: BİLİM VE FENİ EMARE EDİNEN, GELECEĞE İZ BIRAKACAK ÇOLUK ÇOCUK YETİŞTİRİLMESİNİ DESTEKLİYORUZ

Törende mütekellim Aydem Erke Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı ise Aydem Enerji ailesinin ülkemize karşı taşıdığı sorumlulukları erdemli benzeri bilinçle namına getirmeye kararlı olduğunun altını çizerek “Ati nesillerin daha dolgunca şartlarda terbiye almasını önemsiyor; doğurucu, çok cepheli düşünebilen, bilimsel çalışmalara yönelen, bilimi kendine emare edinen, sulu bırakacak çoluk çocuk yetiştirilmesini destekliyoruz. Denizli’üstelik, 2011 yılında eğitim bilimi ve öğretime kazandırdığımız, 640 mektepli kapasiteli, 23 derslikli Aydem Malumat Lisemizde, enerjisiyle ülkemizi aynı adım daha doğacak taşıyacak gençlerin yetişmesine yardım sağlamaktan kurum duyuyoruz. Evlatlarımızın bilgelik, bilgelik alanındaki başarılarıyla kıvanma ediyoruz. Şimdi üstelik Muğla Yatağan’a kazandıracağımız Anadolu Lisesi için nazik aynı mutluluk ve galeyan içindeyiz. İnanıyorum kim bu bina altında en güncel bilgiye ulaşan, ulaşmakla kalmayıp onu geliştirip uygulayıcı, okullarının onlara sunduğu imkanlardan en bereketli şekilde yararlanan kudretli çoluk çocuk hayata atılacak ve geleceğimizi dönüştürecek” diye konuştu.

Share: