MKE Ankaragücü-Sivasspor maçının arkası sıra

Demir Kol Sivasspor Ustalık Direktörü Ikbal Çalımbay, Spor Popo Süper Lig’in 7. haftasında deplasmanda MKE Ankaragücü karşısında yenik olmalarında erken yedikleri golün etkisinin iri olduğunu söyledi.

Istek Çalımbay, 2-1 kaybettikleri karşılaşmadan sonradan düzenlenen basın toplantısında, maça çok erken gol yiyerek başlamanın dezavantajını yaşadıklarını belirtti.

Bu golün MKE Ankaragücü’ne iri bir moral verdiğini dile getiren Çalımbay, “Beklemediğimiz benzeri gol yedik. İlk yarıda istediğimiz şeyleri yapamadık. İkinci yarıda aktör ve taktik değişiklikleriyle bereketli oynamaya başladık. Pozisyonları değerlendiremedik. Üzülüyoruz, buradan puan veya puanlar almaya gelmiştik. Yediğimiz goller canımızı bu yıl çokça sıktı. 2 haftalık mesafe var. Bu sürede eksikliklerimizi tamamlayacağız. Bugün kâh arkadaşlarımızın dahi bilcümle hazır olmadığını gördük. Hem Avrupa hem birlikte ligde ayartmak kıytırık değil Küçük Asya takımı için. Biz buraya, Sivas’tan değil Romanya’dan geldik. Aktör arkadaşlarımız dahi yorgundu. yoğun maç oynuyoruz. Duruluk bizim amacıyla talih olacak.” ifadelerini kullandı.

Avrupa kupalarına benzeri teknik adam yerine her ant ehemmiyet verdiğini vurgulayan Çalımbay, Türkiye Ayak Topu Federasyonunun kulüplere bu konuda apotr olması gerektiğini anlatarak, şunları kaydetti:

“Biz Slavia Prag’la perşembe gecesi 10’üstelik maç oynadık. Karşılaşma bittikten sonra sair güne geçiyorsunuz. Oyuncuların uyuması saat 2-3’ü buluyor. Tıpkı periyot dinlenip bizi iş haset maç oynattılar hem üstelik saat 5’te, başkaldırma ettim. Ayrıksı takımlar pazartesi oynuyor. Avrupa’ya bata çıka gidiyoruz. Avrupa ve ligi aynı anda götürecekseniz sağlam, alternatifli kadronuz olmalı. Geçen yıl İsrail deplasmanına 2 yedekle, bu yıl Romanya’ya 4 yedekle gittik. Bu sıkıntılarla ser etmek dümdüz değil. 7-8’e andıran oyuncum alil, 2’si Slavia Prag maçında sakatlandı. Federasyondan hemen maç saatlerimizi ayarlamasını istiyoruz, o ahit iş gayrimümkün. Bahane gösteriyormuş kabilinden diyenler oluyor amma ego hiçbir yerden korkmam. Avrupa kupalarını bile ligden daha makro görürüm, milli maç gibidir. Tığ Anadolu takımı namına iri bütçesi olmayan bire bir takımız. 1 aydır egzersiz yapamıyoruz. Sıra namevcut. Oyuncularıma savunma hatalarını çalıştıracak devir bulamıyorum. Seçkin sezon başı bu topluluk ya 7. evet de 8. haftalardan sonra çıkışa geçiyor. Benim takımım yeğni tıpkısı topluluk olamaz. Benim takımım saldırgan, temaslı aynı mızıka olur. Teessürat olacak, bir değişmeyen vereceğiz. İleri gitmekten vazgeçmem banko. Avrupa’dan o gruptan birlikte çıkacağız, ligde ongun yere geliriz. Muhteşem olan bizim amacıyla sakatların iyileşmesi. Lige birlikte bakir benzeri kelle yapmış oluruz.”Share: