Milli sporcu kemerini depremzedeler üzere satışa çıkardı

– Milli sportmen kemerini depremzedeler amacıyla satışa çıkardı

ŞIRNAK – Şırnak’ın Cizre ilçesinde milli sporcu Kentlileşmiş Polat, kick boksta kazandığı kemerini depremzedelere müzaheret amacıyla degaje artırmayla satışa çıkardı.

Cizreli 21 yaşındaki milli sporcu Kentlileşmiş Polat, 2022 yılında İstanbul’birlikte düzenlenen kick boks organizasyonunda şampiyon kendisine kemer kazandı. Polat, ince yıllar fiilen kazandığı kemerini depremzedeler için satışa çıkarmaya değişmeyen verdi. Belirgin artırmayla yapılacak satışta yer faziletli fiyatı verenlere kemeri satarak, gelirini depremzedelere kullanması amacıyla AFAD’a bağışlayacak.

5 yaşında başladığı kick boks, yumruk oyunu, wushu, muay thai kabil dallarda uğraş fail Medeni Polat, 2020 tarihinde Hırvatistan’birlikte düzenlenen Kick Yumruk Oyunu Avrupa Kupası Şampiyonası’nda Bala-Low Kick Contact kategorisinde rakibini yenerek Avrupa birincisi oldu.

Medeni Çelik: “Geliri AFAD’a bağışlayacağız”

Kemer satışından ati gelirin depremzedelere bağışlanacağını söyleyen Milli Sportmen Medeni Çelik, “21 yaşındayım 4 branşla ilgileniyorum; kick box, yumruk oyunu, wushu, muay thai. Şu zaman elimdeki kemer üzere 5 yaşından beri çalışıyorum. Bu süreçte Türkiye şampiyonu oldum. Avrasya Balkan şampiyonu oldum. 18 yaşında Türkiye’nin bildirme iri platformunda dövüşmeye hak kazandım. Bu kemeri alabilmek için bu platformda dövüşebilmek için haddinden fazla alıştırma yaptık, çok ter döktük. Böylece bu kemere ehil olabildim. Şu an dünya arenası üzere hazırlanıyorken haddinden fazla kırıcı aynı olgun ile uyandık. Kahramanmaraş merkezli olan depremden ortalık ego ve ekibim çokça üzüldük. Bundan dolayı elimizden gelenin fazlasını beğenmek yerine kemerimi müzayede ile satışa sundum. Buradan ati geliri ile bile AFAD’a başlayacağız. Degaje artırmamız 1 Mart’ta son bulacaktır. 2022’birlikte aç arenada kazandım bu kemeri İstanbul’da pik çıkarak kazanmıştım” dedi.

Medeni Polat’in detaylı yıllar uğraşıp kazandığı kemeri satışa sunarak depremzedelere havari olmasının kendilerini gururlandırdığını belirten çalıştırıcı Vedat İdiz, “Kendisi hevesli düzeyde dövüşmüş Avrupa ve Türkiye şampiyonudur. Bu arenada Kemer nail ayrımsız sporcumuz. Cizre gibi bire bir yerde balaban imkansızlıklarla boğuşarak bu başarılarını kazandı. Bu başarılar dile süssüz başarılar değil. Bu şartlarda bu duruma gelmek çokça büyük düzentileme ve himmet gerektiriyor. Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve ön illerini bile balaban etkileyen depremde çokça üzüldük yıkıldık adeta. Depremde yaşamını yitiren vatandaşları Allah’tan yağmur yaralılara de ivedi şifalar diliyoruz” diyerek konuştu.

“Tığ evvel günden beri Cizre’dahi sporcularımız ve el ile sahadayız elimizden mevrut yardımların hepsini yapmaya çalışıyoruz” diyen İdiz, “Gerek maddi ister manevi şekilde çalışıyoruz. Bu bizim amacıyla tam ve doyurucu olmadı. Bu nedenden çevre sunma az 15 almanak bir emeğin neticesinde kazandığımız bu kemeri artırma yolu ile satışa çıkardık. Buradan ati geliri AFAD’a başlayacağız. Bundaki maksadımız, tıpkı nebze bile olsa depremde etkilenen insanlarımız için benzeri katkımız bir faydamızın olmasıdır. Mufassal yıllar ve etraflı emekler sonucu kemerimiz onlara feda olsun. Umarım kemerimiz çok yüksek ayrımsız meblağ ile satılır ve bu gelen mal AFAD’a başlanacaktır.” İfadelerini kullandı.

Share: