Meteoroloji’den iki büyükşehre ciddi ihtar! İstanbul ve Ankara’ya sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla, 28 Ağustos- 1 Ilkgüz tarihleri aralığına ilişkin hava raporu raporu yayınladı. Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’ndeki bir nice devlet üzere sağanak yağış uyarısı yapıldı.

HAVA SICAKLIKLARINDA DÜŞÜŞ OLACAK

Uyarıya bakarak İstanbul ve çevresinde salı, çarşamba ve perşembe günleri yağmur beklenirken albeni sıcaklıklarında beş altı derecelik düşüş meydana gelecek. Güneydoğu Rum Bölgesi’nde erdemli sıcaklıklar etkisini sürdürecek, yağış görülecek olan bölgelerde şule değerleri düşecek.

ANKARA’DA YAŞAYANLAR DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan bağlanmış açıklamada, “Yapılan akıbet değerlendirmeler ve insiyak verilerine göre önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara’nın yıldız ve batısında kısa kesiksiz asuman patırtılı sağanakların evcil olarak akva olması beklendiğinden birdenbire sel, taşma, sebep, evcil dolu yağışı ve yağmur çabucak kuvvetli rüzgar kabil olumsuzluklara alın tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine saha verildi.

KARADENİZ’ÜSTELIK DE YAĞIŞ VAR

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü tarafından yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak ise: Ülkemizin şimal ve garp kesimlerinin modüler ve kayran saha çok bulutlanmış, İç Veli (Denizli hariç), İç Küçük Asya’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in bağırsak kesimleri, Mutedil Karadeniz, Gün Doğusu Karadeniz kıyıları, Sakarya, Bilecik ve Sinop çevreleri, Balıkesir’in güneyi, Antalya’nın batısının iç kesimleri ile Kastamonu’nun kıyı ilçelerinin yerli başlamak amacıyla boğanak ve asuman ses bora yağışlı, özge yerlerin beş altı bulutlu ve belirtik geçeceği tutum ediliyor.

Yağışların, Çankırı ve Çorum çevreleri, Kastamonu ve Karabük’ün güneyi ile Ankara’nın doğusunda evcil kendisine sağlam olması bekleniyor.Share: