Meteoroloji’den ciddi uyartı! İstanbul’da erte kuvvetli yağmur bekleniyor

Hava Bilgisi, AKOM ve AFAD’ın uyarılarının arkası sıra beklenen boğanak yağmur geçmiş akşam İstanbul’da etkin oldu. Gök ses yağış, sabaha kadar aralıklarla bitmeme etti. Sabah saatlerinde ise Arnavutköy, Alibeyköy, Sarıyer ve Esenyurt üzere bir nice noktada boğanak hayatı ters etkiledi. Sokak ve caddeler göle dönerken vesait yollarda kaldı. Ara Sıra eş ve hisse senedi yerlerini ise akarsu bastı.

METEOROLOJİ’DEN YENİ UYARI

MGM İstanbul Mıntıka Oranlama ve Erken Ihtar Merkezi’nce yapılan açıklamada, ferda sabahleyin saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi’nde görülecek asuman ses sağanak yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova çevrelerinde sağlam (21-50 kg/m2), Edirne’nin güney ilçelerinde ( Enez, İpsala, Keşan, Uzunköprü, Meriç) meydan vadi çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağının durum edildiği bildirildi.

VATANDAŞLARA TEDBİR UYARISI

Açıklamada rappadak dominant, taşma, yıldırım, yerel dolu yağışı, hortum vuku riski ve yağış takkadak akva rüzgar kabilinden olumsuzluklara cebin tetik ve müdebbir olunması gerektiği belirtildi.Share: