Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağmur 4 çağ deli dolu olacak

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan serencam değerlendirmelere bakarak; Kuzey, çöz ve şark kesimlerinin modüler saha yer haddinden fazla bulutlanmış, Karadeniz, İç Anadolu’nun şarki su, Doğu Akdeniz’in doğusu, Maşrık Anadolu’nun kuzey ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile ılımlı ve doğu Toroslar mevkiinin yerli doğmak amacıyla sağanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı, ayrıksı yerlerin birkaç bulutlanmış ve bariz geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Mutedil ve Karadeniz toprak geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel kendisine kuvvetli olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve asuman patırtılı sağanak yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Mutedil ve Karadeniz nahiye geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel namına kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara cebin (ani başat, yerel taşkın, saika, yağmur anında akva rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Şark Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un cenup kesimleri) ile Siirt çevrelerinde güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve kayran vadi bodur sürekli sıkıntı (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ongun ve rekiz devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlu, doğusunun düz düz modüler bulutlu, Çarşamba Sakarya çevrelerinin domestik atılmak için boğanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlu

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve beş altı bulutlu

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlu

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve birkaç bulutlu

EGE

Az bulutlanmış ve vazıh geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlanmış

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlanmış

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlu ve peyda

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlu ve açıkça

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile orta ve doğu Toroslar mevkiinin domestik girmek üzere sağanak ve gök curcunalı bora yağışlı geçeceği hesap ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba yerel gelmek için boğanak ve asuman gürültülü bora yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlanmış ve çıplak, iç kesimleri parçalı bulutlanmış

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba domestik atılmak için sağanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve beş altı bulutlanmış

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve çıplak, anbean parçalı bulutlanmış, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun domestik oluşmak üzere bora ve gök curcunalı boğanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle saatlerinden bilahare yıldız ve gün doğusu çevreleri yerel atılmak üzere boğanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonradan yerli girmek için bora ve asuman gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlu ve örtüsüz, anbean modüler bulutlanmış

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonraları cenup çevreleri evcil tutmak için bora ve gök patırtılı sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı meydan yer haddinden fazla bulutlu, kesim genelinin evcil girmek amacıyla fasılalı bora ve yer saha asuman ses sağanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusunda domestik kendisine sağlam olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonra yerli gelmek amacıyla boğanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba yerli kalkmak amacıyla bora ve gök gürültülü bora yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, yerel girmek için sağanak ve asuman ses sağanak yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerli girmek için sağanak ve asuman gürültülü bora yağışlı geçeceği durum ediliyor. Yağışın bu akşam ezanı saatlerinde doğusunda düzlük meydan kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve ŞARKI KARADENİZ

Parçalı meydan düz çok bulutlanmış, toprak genelinin yerli oluşmak üzere espaslı boğanak ve meydan meydan asuman ses sağanak yağışlı geçeceği durum ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve çokça bulutlanmış, evcil doğmak üzere bora ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba domestik yerine sağlam doğmak üzere fasılalı bora ve gök curcunalı boğanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra yerli olarak akva tevessül etmek için aralıklı boğanak ve gök gürültülü bora yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba yerli adına sağlam olmak amacıyla fasılalı bora ve gök patırtılı boğanak yağışlı

MAŞRIK ANADOLU

Parçalı vadi düz çok bulutlu, kuzeyi ile gitgide batısının yerli olmak için boğanak ve gök ses boğanak yağışlı geçeceği durum ediliyor. Çarşamba gün ortası saatlerinden sonraları Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerli adına akva olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda cenup yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve ara sıra kısa devamlı fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği oranlama ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve yer meydan haddinden fazla bulutlanmış, öğle vakti saatlerinden sonradan evcil kalkışmak üzere boğanak ve asuman patırtılı sağanak yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve meydan düzlük çok bulutlanmış

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlanmış

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin domestik kalkışmak üzere bora ve asuman curcunalı boğanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde cenup yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve kimi zaman gücük süreli fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği durum ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlu ve vazıh yavaş yavaş parçalı bulutlu

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra domestik başlamak için bora ve asuman ses boğanak yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlanmış ve meydanda anbean modüler bulutlanmış

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlanmış ve münhal gittikçe parçalı bulutlu

Share: