Mehmetçik Vakfı, Anlaklı Müren’i Bodrum ve Bursa’da düzenlenecek etkinliklerle anacak

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı, artist Anlaklı Müren’i vefatının 26’ncı yılında Bodrum ve Bursa’da düzenleyeceği etkinliklerle anacak.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, cemi mülk varlığını TSK Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfına (TEV) bağışlayan Anlaklı Müren amacıyla vefatının 26. yılı olan 24 Eylül’de mütenevvi anma etkinlikleri düzenlenecek.

Bu kapsamda 24 Eylül’de sanatçının Bodrum’daki evinde bölüt engelsiz mevlit okutulacak ve Antik Tiyatro’da dinleti düzenlenecek. Bodrum Belediyesinin karı sahipliğinde Antik Tiyatro’da gerçekleştirilecek anma konserinde C-Şanlı İş’ten Sesler Korosu, mutat Türk müziğinin yordamlı isimlerinden Melihat Gülses ve Tehlikeli Körükçü görüntü matlup. Gecenin sunuculuğunu ise sinema ve piyes oyuncusu Tarık Pabuçcuoğlu üstlenecek.

Bursa’da ise kabri başında dualarla anılacak olan Anlaklı Müren üzere sonrasında Egemenlik Sultan Camii’nde veladet okutulacak.

Son 2 senedir pandemi koşulları sebebiyle Bodrum’da bölüt sadık devir içi veladet okutulması ve Bursa’da sanatçının mezarı başında dua okunması ile gerçekleştirilen anma etkinlikleri, bu yıl bölüt yıldızlı adına düzenlenecek.

TEV Zeki Müren Burs Fonu’ndan 4 bin burs desteği sağlandı

Açıklamada ayrıca TEV Anlaklı Müren Burs Fonu’ndan bugüne kadar Türkiye genelinde yaklaşık 4 bin burs sağlandığı, bu fondan 2022-2023 yetişek-tedris döneminde kısaca 202 öğrenciye 9 ay süresince aylık 1325 liralık burs desteği verileceği bildirildi.

Share: