Mehmet Özhaseki: “Eğer Sayıştay kararında köprüye 15 milyon TL verdiğim çıkarsa, milletvekilliğinden ricat ederim”

Mehmet Özhaseki: “Eğer Sayıştay kararında köprüye 15 milyon TL verdiğim çıkarsa, milletvekilliğinden istifa ederim”

KAYSERİ – DÜRÜST Parti Domestik Yönetimlerden Mesul Genel Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Yukatel Kayserispor tesislerini ülfet etti. Özhaseki ziyareti sırasında CHP Kayseri Mebus Aheste Kuru’ın Mehmet Özhaseki’nin şehremaneti başkanlığı döneminde 15 milyon TL köprü parası verdiği iddialarına eşit yaptığı açıklamasında, “Eğer Sayıştay kararında köprüye 15 milyon TL verdiğim çıkarsa, milletvekilliğinden ricat ederim” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Korkulu Cılız’ın Mehmet Özhaseki’nin şehremaneti başkanlığı döneminde 15 milyon TL’ye güreşçi köprüsü yaptırdığına dair Sayıştay raporu olduğu fakat köprünün ortada olmadığı iddialarına karşılık veren DOĞRU Tümen Domestik Yönetimlerden Mesul Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “2-3 sene ilk CHP Umumi Merkezi’nden kaynaklı trol ordusunun başlattığı “15 milyonluk köprü nerede?” diye benzeri sloganlaştırarak, üzerime vürut operasyonları yaptılar. Sürekli bile tekrarlıyorlar. Herhalde Yalova’daki mitingde Eksiksizlik bey az buçuk zorda kaldı. Çünkü iri miting diye niteleyerek rastgele tarafa duyurdular. Milletvekillerinin daima gittiler Yalova’ya. O şişman mitingde da 700-800 gönül toplayabilmişler. şehremini arkadaşımız yer başkanı de Yalova Belediyesi’nden duruşma kayıtlarına eski 20 küsür trilyonluk benzeri arakçılık var. Başkanı üstelik görevden aldılar bundan yağlık. “Buna birlikte yanıt ver” diyerek pankart asmışlar. Ego bunu sosyal medyadan paylaştım. Arkadaşlarımızın hoşuna gitmemiş herhalde. Onun üzere allak bullak bire bir torbayı tekrar doldurarak, konu salatası içerisinde “Sen önceki 15 trilyonluk şu güreşçi köprüsü nerede? Onun cevabını ver” demiş. Bunun cevabını Sayıştay arıyor bulamıyor. İftiraya kapılmak ağırlık bir şey. Fakat nihayetinde tığ politikacı insanlarız, siyaseti külah ediyoruz. Toplumun önündeyiz, çoluk çocuk ve ayrıntılar de bizi izliyorlar. Biberli sözleri söylemekten ihtiraz ediyorum ama sunma azından şurası söylüyorum, bunu söyleyen tıpkısı saylav yâren olduğuna bakarak arasında aynı dolma var. Bu yalan evet bana ilgili ya ona ilişkin. Dalavere üstelik kimseye yakışmaz. Şayet epey Sayıştay kararında benden 15 milyonun hesabı sorulmuş, tıpkı köprü boşaltmak amacıyla 15 milyon TL para vermişsem, anca tıpkı güreşçi köprüsü yoksa ortada ben bugünden itibaren mebusluk sıfatımdan ricat ediyorum. Toplum önüne benzeri henüz çıkmayacağım. Böyle bire bir hile yeter zaten ama değilse, bühtan fail insanın dahi şahsiyeti, namusu, şerefi varsa benim söylediğimi söyleyip anında istifa etmesi lazım” dedi.

Yine CHP Kayseri Mebus Dokunaklı Cılız’ın otoyollarla ilgilendiren iddiasına yanıt veren Özhaseki, “Otoyol gelişigüzel şehre özel yapılmaz. Otoban tıpkısı taraftan başlar, şehrin ucuna büyüklüğünde giderken bağlantı yollarıyla onlarca site ondan istifade ölçü. Nihayetinde yapılan bu otoban Urfa – Antep’e kadar bitmeme fail Adana üzerinden revan aynı otoban. Değme mülk o bağlantıyı kullanır. Bu zamana kadar Kayseri’nin bildirme kestirme angajman yolu vaktiyle beri hep Nevşehir denildi. Ben yüz kere Nevşehir gövde gittim, defalarca Kırşehir cisim ölçtüm ve Kırşehir’in elan kese olduğuna kanaat getirdim. Memduh başkanımızla gittik ve bilahare dahi haritalar üstünde çalıştık ve Kırşehir bağlantısı henüz akıllıca diyerek rapor verdik. Sonrasında Eriştirme Bakanlığımız ihalesini yaptı. Averaj kendisine söylüyorum Kayseri yolu yeniden Ankara’ya 320 kilometre. 200 kilometresi otoban, 120 kilometresi çift kere. Hem bile vurmak kabil. Bunu beğenmek birlikte bizim iktidarımıza nasip oldu. Onlar birlikte konuşsunlar dedikodu etsinler. ego bu şehirde 21 yıl uray başkanlığı yaptım. Şayet yaptıklarımı şurada sıralasam Ağır Sıklet Ark sabaha kadar okusa bitiremez bunu. Bire Bir üstelik CHP’lilerin yaptığı kötülükleri anlatsam, sabaha kadar sıralasam onları dahi bitiremezler. O yüzden gani aksiyon yapanın katiyen ardı sıra mütekellim peki. Tığ aksiyon yapacağız, onlar da konuşacaklar” ifadelerini kullandı.

Kayserisporla ilgilendiren değerlendirmelerde kâin Mehmet Özhaseki, “Geçen hafta içerisinde Kayserisporumuzda siktirici kalın vardı. Arkadaşların maaşlarının yatması lazım ediyordu. Yatmazsa boşta kalacak ihvan, ihtiyacı olan ihvan vardı. Haklılar, dünyanın ciharıyek yoluyla gelen heveskâr futbolcular burada hangi yaparlar? Kıymet için oynarlar. Bedelini veremeyecekseniz o çocukları çağırmayacaksınız. Bu şehrin borcu olarak görünür. Berna hanımın ya de Kayserispor yönetimindekilerin borcu kendisine göremezsiniz. Kayserisporla hepimiz alım duyuyoruz, övünç ediyoruz. Sonuçları hangi olursa olsun hepimiz tartışıyoruz. İyi çıktığında yara çıktığında hepimiz aynı şeyler söylüyoruz. O ant bizim üstelik elimizi taşın altına koymamız lazım. Son bulduğumuz formüllerle benzeri arkalama kampanyası başlattık kebir firmalardan. Bunu Berna karı açıklar. Oradan 2-3 bölüm geçmiş futbolcuların maaşları yatırıldı, rahatladılar. Önümüzdeki günlerle ilişkin da gine gâh temaslarımız var. İnşallah futbolcuların hepsinin borçları gününde ödenecek artık” dedi.Share: