Marmaris’te Sma’lı Zehra Çağa İçin Planlı Turnuvada 100 Bin TL Toplandı

Marmarisli SMA hastası Zehra Bebek’e destek üzere Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla Cenup Veli Aşçılar Derneği yoluyla düzenlenen futbol turnuvasında kestirmece 100 bin lira toplandı.

Marmarisli SMA Soy 1 hastası 10 maaş Zehra Bebek amacıyla başlatılan destek kampanyası kapsamında Güney Ege Aşçılar Derneği’nin Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği turnuvanın finalinde kupa töreni yapıldı. Törene, 10 mahiye Fatma Zehra Dağ’ın ailesi, Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Burak Demirtaş, Marmaris Belediyesi Divan Üyesi ve Marmaris Şehremaneti Gençlikspor Başkanı Hasan Yaylalı, Cenup Veli Aşçılar Derneği (GEMAD) Başkanı Alçak Deniz ve çokça sayıda davetli katıldı. Turnuvada Zehra bebek amacıyla tahminî 100 bin lira ihsan toplandı.

Aşçılar, otel çalışanları, hazırlık firmalarının personeli ve gazetecilerden oluşan 15 takımın mücadele ettiği turnuvanın şampiyonu Orka Lotus Beach Hotel oldu. İkincilik kupasını İP (İdeal) Hotels alırken, turnuvanın üçüncüsü ise Green Nature Diamond Hotel oldu. Turnuvanın genişlik centilmen takımı kupasını ise Marmaris Matbuat ekibi aldı.

Turnuvanın amacına ulaştığını belirten Cenup Veli Aşçılar Derneği Başkanı Kısık Bahir, “Turnuvaya katılan, bindi veren, sponsor olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlerin desteği ile 100 bin lirayı aşkın ayrımsız dünyalık toparladık amma bağımlı kim yeterli değil. Bu hastalıkla savaş üzere ferdî çabalardan çokça henüz dahası gerekiyor. Bu üstelik ancak devletimizin desteği ile mümkün. Şevket büyüklerimizden bu tutkun çocuklarımızın tedavisini üstlenmesini bekliyoruz. Bu turnuvada çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik. Sizlerin desteği ile SMA değil Zehra Bebek kazanacak” dedi.

Share: