Mardin Büyükşehir Belediyesi 250 bin menekşe dikti

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanlarını tezyit etmek, gaga ve orta refüjleri etkili ve bedii görünüme kavuşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Belde Koruma ve Kontrol Ofis Başkanlığı, kültür ve estetiğin kenti Mardin’de ruhlu vatandaşların huzur içerisinde koku alabilecekleri, dinlenebilecekleri yeşil alanlarının artırılması için 2022 yılı içerisinde yeşil eşkâl kendisine ifade edilen alanda mavi servi, ağı ağacı ve sarmaşık dikimi yaptı.

Ekipler anne arterlerde, çınar, bütünüyle zamk ağacı, dut, piramit mazı, taflan, lavanta, üzücü dikeni, biberiye, gül, nasip çalısı, bütünüyle mazı, meşe, palmiye olmak üzere toplanmış 11 bin ağaç dikimi gerçekleştirdi.

Kent merkezini güzelleştirerek elan etkin tıpkısı görünüm kazandıran menekşe ekimi devam ediyor. Mardin- Kızıltepe Battı Daha Çok Kavşağı, Eğitim ve Araştırı Hastanesi Kavşağı, Artuklu Üniversitesi Kavşağı ile mutedil refüjlerde ayrımlı renklerde bütün 250 bin menekşe dikimi gerçekleştirdi.

Share: