Mamak Şehremini Köse’den Ankara Büyükşehir Belediyesine tepki

Mamak Şehremini Murat Köse, Türközü Mahallesi 428. Cadde’de, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hesaplı altyapı çalışmalarının ayrıntılı sürmesi zımnında kesim halkının kıygın edildiğini belirterek, “Böylelikle bıraksınlar, 24 saat fiilen ekiplerimizle bu arada burayı arz gücük zamanda trafiğe açarız.” dedi.

Köse, Türközü, Kazım Orbay ve Akdere mahallelerinin kesiştiği bölgede, Ankara Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla ölçülü ast bina çalışmalarının olduğu alanda açıklama yaptı.

Bölgedeki çalışmaların aylardır sürdüğünü ve tamamlanamadığını söyleyen Köse, Büyükşehir Belediyesinin, yaptıkları çalışmalara resim koymaması dolayısıyla, nahiye halkının Mamak Belediyesini arayarak, “Ne bunu bu kadar uzattınız?”, “Hangi ant bitireceksiniz?” şeklinde sorular yönelttiğini belirtti. Maksat Köse, şöyle konuştu:

“Buna karşılık yüklemek üzere astığımız tabelaları ve afişleri Büyükşehirin gelip kaldırdığını gördük. Geçkin akşam ezanı itibarıyla buraya geldik ve olaya az buçuk henüz karışan olalım istedik.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin gerçeğini dercetmek isteyenler, 428. Cadde’ye gelebilirler, bu caddeyi benzeri anlamda işporta yeri namına düşünebiliriz. Mansur Yavaş’ın, CHP’li benzeri belediyenin halkını hangi duruma düşürdüğünü günlerdir, haftalardır ve aylardır burada lacerem bire bir aciz sergilediğini bütün görebilir.”

Mamak Belediye Reisi Hedef Köse, bölgedeki altyapı çalışmaları sırasında internetin kesildiğini, neşelilik arızalarının yaşandığını, çevre binaların zir katlarını su bastığını üstelik aktardı. Köse, “Böylece bıraksınlar, elhak ayladır toz içerisinde, yoz çokça yoğun aynı mağduriyet yaşanmış. 24 saat çalışarak, ekiplerimizle bu arada burayı bildirme güdük zamanda trafiğe açarız.” dedi.

Kazım Orbay Mahallesi Muhtarı Birol Apalak ile vatandaşlar de Ankara Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve Bilgi İşleri Müdürlüğü’ne aksülamel göstererek, tıpkı an ilk çalışmaların tamamlanmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.Share: