KTSO gerekseme sahibi öğrencilere yardımda bulundu

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ihtiyaç sahibi öğrencilere ayni yardımda bulundu.

KTSO Başkanı Soner Ilık, İl Milli Yetişek Müdürü Hüseyin Kalkan’ı makamında mülakat ederek, hazırlanan ayni müzaheret kartlarını teslim etti.

Ilık, yaptığı konuşmada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) marifetiyle her yıl gerekseme sahibi öğrencilere ahenktar kendisine yapılan yardımların bu yılda gerçekleştirildiğini söyledi.

Okuyan, araştıran, geleceğe dair hedefleri olan nesiller semirtmek üzere gerekseme sahibi öğrencilere bindi olduklarını tabir eden Ilık, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı hangi kadar bol yetiştirebilirsek ülkemizin yarınları bile o büyüklüğünde güvende ve ışıklı olacaktır. Toplumların huzurlu, emin ve bolluk içinde yaşaması ancak bu şekilde mümkündür.” diyerek konuştu.

Okul, veli ve hoca beyninde ilgiyle ve güvene dayalı tıpkısı iletişimin kurulmasının çocuklara çokça oylumlu katkılar sağlayacağına inandığını dile getiren Ilık, öğrencilerin da sıklet alabilen, çözümleme yapabilen, arkadaşlarıyla birlik ve tevakki etmek temeline dayalı ilgiler kurabilen efrat olarak kendilerini yetiştirme hedefiyle liyakatli benzeri yıl geçirmelerini murat etti.

Kalkan dahi, eğitime yapılan yardımın geleceğe yapılan envestisman olduğunu belirtti.

Share: