Konuşma Ligi’nde serencam 16 turuna küsurat Başakşehir’de Başkan Gümüşdağ, Avrupa’da çıtayı zirveye koydu: Hayalimiz finale yansımak

Hearts’ı 3-1 mağlup eden Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde son 16 turuna yükseldi. Maç sonrası turuncu-lacivertlilerin başkanı Semavi Gümüşdağ açıklamalarda bulundu.

“BİZİM İÇİN ŞIŞMAN MUTLULUK”

Avrupa’dahi başarının haddinden fazla eke olduğunu belirten Gümüşdağ, “Başakşehir bu maçlara çıkarken taraftarı, arması, renkleri ve camiası üzere çıkıyor. Amma biz bunları milli karşılaşma kabilinden oynuyoruz. Başakşehir’in bu gruptan lider çıkması, Fiorentina’nın ikinci çıkıyor olması mutluluk. Başta beceri direktörümüz görünmek üzere umum aktör kardeşlerimi kutluyorum. 8. sene 48 maçı bitirdik. 8 seneye 50’yi sığdırmış olacağız. Zannediyorum mart ayına kadar maçımız bulunmayan. Baktığımızda 9 sezondur 8 el Avrupa’ya gidebilmek, orada kalburüstü olabilmek, bir önceki dönemde dahi şampiyonlukta da Kopenhag maçı sonrasında orada evvel 16’daydık. Burada de Roma’nın kupa kaldırdığı, Mourinho’nun yaş yaşadığı kupada önce 16’ya kalmamız çokça nazik bahtiyarlik. Nedeniyle bildiğim kadarıyla Trabzon, Fenerbahçe ‘nin bile maçları bitmeme ediyor. İkisi da inşallah, onlar üstelik yengi neticesi alırlar ve gruptan çıkarlar. Hepsi milli maç. Sanıyorum şu zaman serencam 5 yılda ülke puanına bildirme haddinden fazla fakül kazandıran ikinci takımız. Bizim üzere iri benzeri mutluluk.” ifadelerini kullandı.

“YERYÜZÜ IRI HAYALİMİZ FİNALE ULAŞMAK”

Çıtayı yükseğe koyan Gümüşdağ antrparantez, “Biz zirveyi zorlayan, şampiyona kupası kaldırmış ve DNA’sında Avrupa olan takımız. Sürekli Avrupa’bile savaş veriyoruz, bu istikrar haddinden fazla yetişkin. Avrupa’ya 5 yılda aynı revan topluluk değiliz. Başakşehir’in başarısı göz ardı edilemez. Ben inanıyorum ki hamle adım gideceğiz. Amma çeyrek altın bitiş, dömifinal. Hastalık final olmasın, yer şişman hayalimiz finale aksetmek.” dedi.

Share: