Komutan Sarban eğitimciler ile benzeri araya geldi

Nevşehir Belediye Reisi Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi’nin eğitime ve gençlere bayağı desteğini arttırarak sürdüreceğini söyledi.

Belediye Reisi Dr. Mehmet Savran, Işyar-Sen Konfederasyonuna mecbur Eğitim Bilimi-Aynı-Sen Nevşehir Şubesi vasıtasıyla düzenlenen ‘1 Laf 1 Konuk’ programına katıldı. Idarehane binasında düzenlenen toplantıda eğitimcilerle tıpkısı araya gelen Komutan Sarban, Nevşehir Belediyesi’nin eğitim faaliyetleri için sohbet etti. Eğitimin ayrımsız toplumun gelişmesindeki arz mehabetli mahiyet olduğunu anlatım eden Komutan Savran, Nevşehir Belediyesi yerine eğitime desteklerini arttırarak sürdüreceklerini vurguladı. Ana sınıfından liseye kadar bilcümle kademelerde öğrencilerin terbiye hayatında onların sunu balaban destekçilerinden biri olduklarını tabir eden Deveci, Kültür ve Içtimai İşler Müdürlüğü eliyle geçtiğimiz yıl yıl içerisinde 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. derslik öğrencileri üzere ücretsiz yerine tahminî 80 bin sayı soru bankası ve apotr ders kitabı dağıtımı gerçekleştirdiklerini ve düzenledikleri online ve yüz yüze deneme sınavları ile bile öğrencilere sınav alışkanlığı kazandırmada eke tıpkı tekellüf üstlendiklerini kaydetti. Bunun beraberinde öğrencilere herhangi bir yıl binlerce ücretsiz pusula dağıtımı yaparak kırtasiye desteğinde da bulunduklarını söyleyen Sarban, düzenledikleri betik fuarları sebebiyle bile öğrencileri Türkiye’nin adlı edip ve yayınevleri ile buluşturduklarını anlattı. Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün dahi hem çoluk çocuk hem dahi eğitim bilimi koskocaman çalışmalara imza attığını vurgulayan Savran, bu sene başlattıkları Gönüllülük Projesi’nin ise kamu Türkiye’ye eş olduğunu söyledi.

Proje ile gelişigüzel gönüllülerin tıpkısı araya gelerek İlkokul öğrencileri için ücretsiz kurslar ve içtimai etkinlikler düzenlediklerini tabir eden Deveci, “Proje ile hoppadak yer merkezi değil köy okullarındaki çocuklarımıza bile dokunuyoruz. Kalan gönüllü sayımız ile gelişigüzel yıpranmamış eğitim bilimi öğretim yılında yeniden yüce faaliyetlere imza atmaya hazırlanıyoruz. Bunun yanında üniversiteye hazırlanan gençlerimiz üzere düzenlediğimiz yaz kampları, Beden Terbiyesi ve Spor Yüksekokulunda (BESYO) derk etmek isteyen çoluk çocuk amacıyla açtığımız ücretsiz tedarik kursları ve Lise-yöre lisans ve lisans öğrencilerine müteveccih KPSS Genel Esasen Kampı düzenlendik. Uzman kanıt ve eğitmenler eşliğinde gerçekleştirdiğimiz YKS kösemenlik ve yeğleme danışmanlığı hizmetinden yüzlerce öğrencimiz faydalandı. Bugüne kadar 20 bin kişiye ücretsiz eğitim bilimi imkanı tanıyan KAPEM’bile güdük müddet içerisinde 50. Çevrim kurslarımızı açacağız.” dedi.

Savran daha bilahare Paşakonağı içerisinde açılacak olan kitabevi üzerine eğitimcilere hikmet vererek sorularını cevaplandırdı. – NEVŞEHİR

Share: