Komutan Mecnunca ve Rektör Beydemir, Tecrübe Hayvanları Araştırma ve Aplikasyon Merkezini gezdi

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Delice, Eskişehir Rum Üniversitesi Tecrübe Hayvanları Araştırma ve Uygulama Merkezini konuşma etti.

Osmaneli Belediyesinin Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tıp Fakültesi ile birlikte Tecrübe Hayvanları Araştırı ve Uygulama Laboratuarı derakap inşa edilirken, bir taraftan de yapılacak yatırımlar ile merkezin eş bir proje olması amacıyla çabalama harcanıyor. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Delice, BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir ve bire bir alüminyum fabrikası sahibi Doğan Zaimoğlu ile birlikte Küçük Asya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ı mülakat ettiler.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Delice, mülakat sonrası yaptığı açıklamada, “BŞEÜ’de deneyim hayvanları kullanılarak yürütülecek araştırma ve yetişek etkinlikleri amacıyla vacip deneyim hayvanlarının üretimini, bakımını ve temini sağlayacak ve deney hayvanları kullanılarak insanlar üzere geliştirilecek aşı ve laboratuar çalışmaları üzerine bilgelik aldık. Osmaneli Belediyesi, BŞEÜ Tababet Fakültesi ve iş insanı Doğan Zaimoğlu ile gelişigüzel bahis konusu deneyim hayvanlarının arsıulusal standartlarda üretilmesi, efsanevi refahının sağlanması, eğitim ve araştırı etkinliklerine etik bilimi kurallara akıllıca tıpkısı şekilde en üst düzeyde bindi verilmesi merkezimizin ana hedefidir” dedi. – BİLECİK

Share: