Kişmiri yollarında buut

Kara yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde dokunaklı gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün kat durumu bültenine bakarak, Rum Otoyolu’nun Gölyaka- Düzce kavşakları 4-6. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, erişim gayrı istikametten iki cepheli sağlanıyor.

TEMA Otoyolu’nun Trap-Gümüşova kavşaklarındaki üstyapı yenileme çalışmaları zımnında 21.00-07.00 saatlerinde temas iki doğrultu kesimler halinde trafiğe kapatılarak, ulaşıma özge istikametlerden iki taraflı cevaz verilecek.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Şimal-Pozantı Güney kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde genleşme derzlerinin hizmet ve tamir çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerindeki imal çalışması zımnında erişim mukassem yolun bire bir bölümünden iki cepheli bitmeme ediyor.

Gümüşova-Düzce- Bolu yolunun 20-22. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle İstanbul-Düzce istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım farklı istikametten iki yönlü sürdürülüyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki imal çalışmaları sebebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Sakarya- Bilecik yolunun 47-51. kilometrelerinde üstyapı hizmet ve tamir çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle ulaşıma Sakarya istikametinden iki cepheli müsaade veriliyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Orak Ayı İstiklal Tüneli’nin hizmet, tamirat ve saffet çalışmaları zımnında saat 18.00’e kadar Kastamonu-Çankırı istikametindeki sağ tüpte ulaşım tek şeritten sağlanacak.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki 10 tünelde yapılacak faaliyet-elektronik sistemi bakım ve tamirat çalışması sebebiyle 16 Eylül’e büyüklüğünde 08.00-17.00 saatlerinde ulaşıma tek şeritten kontrollü müsaade verilecek.

Fethiye- Söğüt yolunun 0-9. kilometrelerindeki sathi şümul çalışmaları zımnında sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Share: