Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında Cacabey Meydanı’nda açılan ilçe ve misafir mülk stantlarını gezdi.

Başkan Ekicioğlu, 15 Eylül 2022 Perşembe günü CHP Kırşehir saylav Mukavemetli İlhan, CHP İl Başkanı Baran Zinde ve İYİ Fırka İl Başkanı Faydalı Göçen ile gelişigüzel ilçe stantlarını ve misafir illerin stantlarını konuşma ederek Ahilik Haftasını kutladı, kuruntu alış verişinde bulundu.

Ekicioğlu, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ahilik felsefesinin, gelişigüzel olma ve dayanışma anlayışının ilimizden kül ülkeye ve dünyaya yayılmasının avantajını hep birlikte sunu iyi şekilde kullanmalıyız.

Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu teşkilat Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Dünyanın bir nice durumunda örgütlenen bugünkü çağcıl anlamıyla sendikaların dahi temel ve evrensel prensiplerini oluşturmaktadır.

Cömertlik felsefesinin Anadolu’nun ortasında birçok medeniyete beşiklik yapmış olan Kırşehir’imizin tarihsel ve kültürel kendisine hangi büyüklüğünde muhteşem tıpkı düzlük olduğunun altını ayrımsız el daha sorumluluk çizgilerle çizmemiz gerekir.

Bu noktada Ahiliği ve Cömertlik Felsefesini ve zımnında dahi Kırşehir’imizi hem daraç içre hem de ensiz dışında tanıtma noktasında büyük okazyon yakalamış durumdayız.

Ahilik haftası kapsamında ister ilimizden gerekse bile Eskişehir, Erzincan, Bursa, Sivas, Aydın, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Nevşehir gibi illerden gelerek Cömertlik haftası kapsamında dayanışma sergileyen herkese teşekkür ediyorum.”

Share: