Kırklareli’nden gücük bodur

Ara Sınav Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir, destekleme ve yetiştirme kurslarını müzakere etti.

İmam Hatip Ortaokulu’nda 6. sınıflar amacıyla açılan kurslara katılan öğrencilerle bir araya mevrut Akdemir, kurslar için öğretmenlerden bilgelik aldı.

Destekleme ve yetiştirme kurslarını önemsediklerini aktaran Akdemir, öğrencilerin geleceğe sakıncasız adımlarla hazırlandığını belirtti.

Öğrencilerin kurslar sebebiyle günlük derslerin ardından öğrendiklerini pekiştirdiğini tabir fail Akdemir, kurslara katılan öğrencilere teşekkürname ederek başarılar diledi.

Akdemir, henüz sonradan Hak Erez ve Ön Gün Bekir Hayırlı ilkokullarını musahabe etti.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’nde 3 köy ve aynı mahallede ruh kesintisi yapılacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, bakım ve tamirat çalışmaları kapsamında kent merkezine ilişkin Geçitağzı, Kaynak ve Kula köyleri ile Babaeski ilçesinin Gazikemal Mahallesi’ne 28 Ilkgüz Çarşamba haset aynı müddet enerji verilemeyecek.

Söz konusu kesintiler, Geçitağzı, Kaynak ve Kula köylerinde 09.00-17.00, Gazikemal Mahallesi’nde ise 10.00-14.00 saatlerinde uygulanacak.

4-6 yaş Kur’an kursları başladı

Kırklareli Müftülüğünce düzenlenen 4-6 yaş Kur’an kursları başladı.

Müftü Yusuf Eviş ile Müftü Yardımcısı Ramazan Özdemir, Sungurbey Terbiye Merkezi’ndeki kursları ziyaret etti.

Devam fail yetişek için yetkililerden hikmet düzlük Eviş, “2022-2023 eğitim-tedrisat yılında 4-6 gözyaşı ekol öncesi ve cesim sınıflarda eğitime başlayan Kur’an kurslarında öğrencilerimizle bire bir araya geldik. Bakir dönemin öğreticilerimiz ve öğrenciler için tatlıca olmasını diliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: