Kırıkkale’den kısa güdük

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde mahallelere hamam asfalt serme çalışmaları başladı.

Atadönmez Mahallesi’ndeki çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Recep Galebe Uğurlu, AA muhabirine, şehremaneti adına yürüttükleri görüşme ve çalışmaların peşi sıra hamam asfalt gerçekleştirme ettiklerini söyledi.

İlçedeki donuk bölgelere hamam asfalt sermeye başladıklarını anlatan Uğurlu, “Kısaca 2 bin 300 metrekarelik aynı alanda ısıdam asfalt çalışmasını başlatmış bulunuyoruz. Daha evvel kilit parke taşı döşenen ve donuk olan alanlarda mücahede yapıyoruz. Buradaki parke taşlarını kaldırıp ihtiyaç olan apayrı yerlerde kullanıyoruz. Bu alanlara da hamam asfalt seriyoruz. İlçemizin iç yollarında bu çalışmalarımız bitmeme edecek. Sıcak asfalt temini konusunda Milletvekilimiz Ramazan Duygusal, İl Başkanımız Mustafa Kaplan ve bindi olan herkese teşekkürname ediyoruz.” diye konuştu.

Yahşihan ilçesinde kantin denetimi

Yahşihan Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Zabıta Müdürlüğü ekiplerince meslek kantinlerinde hıfzıssıhha ve dimdik gıda satışı denetimi gerçekleştirildi.

Yeni yetişek yılının başlamasıyla zabıta ekipleri, ilçedeki önce, mutedil ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda bulunan kantinlerdeki denetimlerde hele hijyen konusuna evleviyet veriyor.

Kantin işletmecilerini zararlı mahsulat satmamaları konusunda uyaran ekipler, çocukların sağlığını yıldırma edebilecek basak altı, menşei belirsiz ya da tarihi geçmiş yapıt satışı olup olmadığı taharri etti.

Denetimlerde, eksiği olan kantin işletmecileri uyarılarak, eksiklerini gidermeleri amacıyla müddet verildi.

Share: