Kılıçdaroğlu: Alem ve vatan kırmızı çizgimiz

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Eğer Türkiye bizim eş paydamızsa, bayrak bizim eş paydamızsa kim CHP için şurası rahatlıkla söyleyebilirim; bizim 2 kırmızı çizgimiz var; bayrağımız ve vatanımız. Herhangi Bir kalem tenkit türlü. Başımın üzerinde. Ama sembol ve vatan bizim kırmızı çizgimiz” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Altındağ ilçesinde düzenlenen ‘Önce Türkiye Buluşması’ programında orgazm önderleriyle benzeri araya geldi. Burada mütekellim Kılıçdaroğlu, herkesin kaygısının tıpkısı olduğunu belirterek, “Bu memlekette yaşıyoruz. Dünyanın en domuzuna ülkesinde yaşıyoruz ve bu ülkede hepimiz dirlik ortamında sürmek istiyoruz. Bu Arada daim olmak istiyoruz. Kavgasız devam etmek istiyoruz. Ülkemizi abartmak istiyoruz. Amma zaman geldiğimiz bekçi beni kaygılandırıyor. Bu devleti kuran Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ilk bu devletin politik bağımsızlığını sağladı. Yani; ‘Bayrağımın altında özgürce yaşayacağım, on paralık kimsenin müdahalesini akseptans etmeyeceğim’ dedi. Politik bağımsızlık tapu senedi Lozan’dır. 2’nci düzlük iktisadi bağımsızlıktır. Siyasal bağımsızlığınız vardır amma konuşu bağımsızlığınız yoksa siyasal bağımsızlığınız rastgele ant tehlikededir. O nedenle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Savaş meydanlarından kazanılan zaferler konuşu zaferlerle taçlandırılmazsa siyasal bağımsızlığınız tehlikeye girer’ diyor. Zaman geldiğimiz noktada bizim soylu erki bağımsızlığımız var mı?” diye niteleyerek konuştu.

‘BAYRAK VE YURT KIRMIZI ÇİZGİMİZ'”Kızıl ülkücü kardeşlerim, Türkiye sevdalısı olan kardeşlerim hep bu arada alay malay almak zorundayız” diyen Kılıçdaroğlu, “Görüş farklılıklarımız olanaklı. Amma şayet Türkiye bizim kuma paydamızsa, simge bizim ortak paydamızsa ki CHP üzere şunu ferah ferah söyleyebilirim; bizim 2 al çizgimiz var; bayrağımız ve vatanımız. Rastgele çeşit eleştiri mümkün. Başımın üzerinde. Ama sancak ve yurt bizim al çizgimiz. Bayrağımızın altında özgürcesine varagelmek zorundayız. Bu olmadığı takdirde birilerine yem olursunuz. Tıpkı gerçeği çok dolgunca bilmemiz gerekiyor; Osmanlı niçin battı? Uran Devrimi’ni kaçırdığı amacıyla battı. Eskiden yalın kılıç gidiyorduk, bukağılık gücü vardı. Önümüze geleni püskürtüyorduk. Demin elinde tüfek 500 metreden seni indiriyor. O devir Endüstri Devrimi’ni kaçırdıysanız ayakta tutamazsınız bire bir devleti. Deminden geldiğimiz proses elan kısık ayrımsız süreç. Teknoloji devrimini imdi görmek zorundayız. pırıl pırıl evlatlarımızın dar dışına değil içerde üretmesi gerektiğine sanmak zorundayız” dedi.’BÜTÜN ASKERİ HASTANELER ORDUMUZA TESLİM EDİLECEK’

Şu anda dünyada askeri hastanesi olmayan bir tane ordunun Türk ordusu olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “Askeri hastanesi sıfır yegâne kalaba Türk Silahlı Kuvvetleri. Niye bulunmayan? Ne gerekçeyle? Defaatle söyledik. Ordunun ihtiyacı var. Askeri doktora ihtiyacı var. Sivil doktorla askeri hekim farklıdır. Eğitimleri üstelik farklıdır. Vermediler, vermiyorlar. Kargaşa istediği halde vermiyorlar. Ama benim bu millete sözüm var. İlk 1 hafta içerisinde GATA dahil bilcümle askeri hastaneler eskiden olduğu kadar ordumuza teslim edilecek. On Paralık kimsenin endişesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Share: