Kazaya müdahale ederken şehit düştü: Şehidin naaşı memleketine uğurlandı

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde ilçe ihbarına revan jandarmaya yoldan güzeşte apayrı aynı açkı çarpması sonucu martir sakıt er, törenle memleketine uğurlandı.

Kırklarelinin Lüleburgaz ilçesinde tün geç saatlerde meydana mevrut ilçe ihbarına revan güllabi ekipler, kazaya ilişik yolda güvenlik önlemleri alırken o tam bambaşka benzeri aracın çarpması sonucu 1’i dokunaklı başlamak için 2 er yaralandı. Hastaneye kaldırılan askerlerden Hüseyin Cerit (42) yapılan parçalanmamış müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

Yürekleri dağladı: “Ata kalk beni bekâr salıverme”

Martir Uzatmalı Çavuş Hüseyin Cerit İçin Kırklareli İl Kurnaz Komutanlığında uğurlama töreni düzenlendi. Törene şehidin yakınlarının birlikte Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Cemalletin Akyüz, Kırklareli İl Güven Müdürü Seçkin Çengeloğlu, ve şehidin faaliyet arkadaşları katıldı. Törene katılan şehidin yakınları tabutun başında arada bir asap krizleri geçirerek gözyaşı döktü. Törende şehidin kızı Develik Cerit, er selamı vererek, “Baba kalk beni bekâr terk lütfen” dedi. Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonradan dualar okundu. Duaların arkası sıra şehidin naaşı memleketi Kayseri’ye uğurlandı.

Yol güvenliğini alırken şehit düştü

Kaza, Kırklareli, Lüleburgaz ilçesi, D-100 Karayolu Edirne istikameti Ayvalı kavşağında meydana geldi. İhbar üstüne Uzm. Uyanık Uzman Çavuş Hüseyin Cerit, irade komutasındaki 3 personelden oluşan karakol ekibi, Babaeski Bölge Trafik ekipleri ve Karayolları müdahale ekibi ile, kere güvenliğini almaya çalışarak önceleri meydana mevrut kazaya engelleme etmeye çalıştı. O esnada sürücülüğünü K.S.’nin yaptığı 39 SK 997 plakalı uzlaştırıcı ile kaza bölgesine ikazlara uymayarak ve sivri acul ayrımsız şekilde girerek önceki kaza bölgesindeki dubalara sonrada kurnaz ekiplerine ve 39 JAA 025 plakalı devriye aracına çarptı.

Sürücüde yoğun yaralı

Kazada devriye Komutanı Uzatmalı Çavuş Hüseyin Cerit ve faaliyet arkadaşı Uzatmalı Çavuş Ekrem Kılınç ve makine sürücüsü K.S. yaralandı. Fen verilmesine konusunda bölgeye çok sayıda cankurtaran ekibi gönderme edilerek herhangi bir iki cingöz personeli ve araba sürücüsü hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan ve durumu gösterişli olan Hüseyin Cerit yapılan bilcümle müdahalelere rağmen kurtarılamayarak martir oldu.

Meydana gelen feci kazaya ilgili açık yetenekli soruşturma başlatıldı. – KIRKLARELİ

Share: