Kazada kat güvenliğini alırken martir sakıt ehlivukuf çavuşun naaşı memleketine uğurlandı

Kazada el güvenliğini alırken şehit düşen eksper çavuşun naaşı memleketine uğurlandı

KIRKLARELİ – Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde kaza ihbarına revan jandarmaya yoldan sabık apayrı tıpkı vesile çarpması sonucu şehit düşen leşker, törenle memleketine uğurlandı.

Kırklarelinin Lüleburgaz ilçesinde geceleyin geç saatlerde meydana mevrut ilçe ihbarına giden uyanık ekipleri, kazaya ilgilendiren yolda düzenlilik önlemleri alırken o tam ayrıksı bir aracın çarpması sonucu 1’i çetin kalkmak için 2 asker yaralandı. Hastaneye kaldırılan askerlerden Hüseyin Cerit yapılan tam müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

“Ata kalk beni boydak salıverme”

Martir Uzman Çavuş Hüseyin Cerit İçin Kırklareli İl Kurnaz Komutanlığında uğurlama töreni düzenlendi. Törene şehidin yakınlarının yanında Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kırklareli İl Güllabi Komutanı Cemalletin Akyüz, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, ve şehidin düzentileme arkadaşları katıldı. Törene katılan şehidin yakınları tabutun başında arada bir asap krizleri geçirerek gözyaşı döktü. Törende şehidin kızı Defne Cerit, asker selamı vererek, “Ata kalk beni bekâr salıverme lütfen” dedi. Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra dualar okundu. Duaların peşi sıra şehidin naaşı memleketi Kayseri’ye uğurlandı.

Yol güvenliğini alırken şehit düştü

Kaza, Kırklareli, Lüleburgaz ilçesi, D-100 Karayolu Edirne istikameti Ayvalı kavşağında meydana geldi. İhbar üstüne Uzm. Açıkgöz Uzatmalı Çavuş Hüseyin Cerit, buyuru komutasındaki 3 personelden oluşan devriye ekibi, Babaeski Toprak Gidiş Geliş ekipleri ve Karayolları müdahale ekibi ile, yol güvenliğini almaya çalışarak önceden meydana gelen kazaya müdahale etmeye çalıştı. O esnada sürücülüğünü K.S.’nin yaptığı 39 SK 997 plakalı uzlaştırıcı ile kaza bölgesine ikazlara uymayarak ve sivri sıkı benzeri şekilde girerek evvel ilçe bölgesindeki dubalara sonrada bitirmiş ekiplerine ve 39 JAA 025 plakalı devriye aracına çarptı.

Sürücüde aheste yaralı

Kazada devriye Komutanı Uzman Çavuş Hüseyin Cerit ve emek arkadaşı Uzman Çavuş Ekrem Kılınç ve otomobil sürücüsü K.S. yaralandı. Bilim verilmesine üzerine bölgeye çokça sayıda cankurtaran ekibi gönderme edilerek rastgele iki açıkgöz personeli ve otomobil sürücüsü hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan ve durumu ağır olan Hüseyin Cerit yapılan parçalanmamış müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Meydana gelen dramatik kazaya ilgilendiren serbest yetenekli soruşturma başlatıldı.

Share: