Kaymakam Yazıcı’ya veda programı düzenlendi

Antalya’nın Grup ilçesinde iki yıldır ilçe görevini tay tay arabası Şaban Arda Kalem, Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Karabük’ün Safranbolu ilçesine atandı.

Ilçebay Şaban Arda Muharrir için Kaş Şehremaneti Başkanlığınca veda programı düzenlendi. Akçagerme Toplumsal Tesislerinde düzenlenen programa katılan Takım Şehremini Mutlu Ulutaş, Kaymakam Kalem’ya çalışmalarından belde teşekkür ederek, bergüzar arz etti.

Başbuğ Mutlu Ulutaş, programda yaptığı konuşmada, Ilçebay Müellif ile Grup’ta iki yılı aşkın müddet çalıştıklarını hatırlatarak, “Set ilçesi hizmetlere kavuştuysa burada Kaymakam Kalem’nın emeği, katkısı çoktur. Yaptığımız bir nice projeye, hizmete verdiği destekle gelişigüzel ahit yanımızda oldu, namına haddinden fazla teşekkür ederim” dedi.

Kaymakam Edip’nın gönüllerde ömre bedel benzeri Sada bıraktığını tamlayan Başbuğ Bahtiyar Ulutaş, “Bundan ahir süreçte kendisine sağlık, adalet, kalburüstü vazifeler ve muvaffakiyetler diliyorum. Bahtı dahi yolu da meydanda olsun” diye niteleyerek konuştu.

Kaymakam Yazar üstelik Safranbolu’ya atanması dolayısıyla görevi namına manifesto eden Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ettiğini kaydetti.

Kaş’taki fariza süresi boyunca hukuku adilane şekilde uygulayarak çalıştığını anlatan Ilçebay Müellif, “Devletimiz Kaş ilçemize müstelzim değeri ziyadesiyle vermektedir. Elden ben değil, siyasetiyle yerel yönetimiyle amme hava ve kuruluşlarında müteharrik memurlarıyla müteşebbisleriyle Set, emin adımlarla 2023 hedeflerine ilerlemektedir. İki almanak süreçte bu Yörük diyarında, bu değerbilir, konuksever halkın içerisinde bulunmaktan ve fariza yapmaktan şeref duyduğumu hikâyelemek istiyorum. Cümle Takım halkına bağlılaşım ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların peşi sıra Başbuğ Ulutaş, Ilçebay Edip’ya günün anısına Grup’a özgü hediyeler takdim etti.

Program, İlçe Müftüsü Turgut Topaloğlu’nun okuduğu duanın ardından sona erdi.

Programa, Demre Kaymakamı Saygınlık Şatıroğlu, önceki periyot Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, geçmiş aktarılma Set Belediye Başkanı Halil Kocaer, şehit ailelerinin yakınları, gaziler, siyasal partilerin ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar de katıldı. – ANTALYA

Share: