Kayapınar’da 6 bin yavru yüzme öğrendi

Kayapınar Belediyesine sadık havuzlarda eğitimlerini başarıyla bütünleyen 6 bin çocuk yüzme öğrendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, 14 Haziran’dan itibaren Fırat, Dicle, Anzele ve Küpeli havuzlarında 2’si sadık 2’si sarih kalkışmak amacıyla 4 yüzme havuzunda yaz sezonu süresince 7-17 arası 6 bin çocuğa yüzme eğitimi verildi.

“Yüzme Bilmeyen Çocuğumuz Kalmasın” projesi kapsamında eğitmenlerden yaz ayları boyunca hevesli terbiye gören çocuklar ve aileleri planlı etkinlikte tıpkı araya geldi.

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Komutan Vekili Arif Karaman, gençlerin fiziksel ve sosyal gelişimleri konusuna ehemmiyet verdiklerini söyledi.

Karaman, okulların kapanmasıyla alay malay belediyeye ait 2’si sadık, 2’si zahir almak üzere 4 havuzda yüzme kurslarını başlattıklarını rapor ederek, 6 bin çocuğun bu kurslardan faydalanarak yüzme öğrendiğini belirtti.

Salgın döneminde yaşanan kaybı bu dönemde çalışmalara atiklik vererek telafi etmeye çalıştıklarını nâkil Karaman, “Çocuklarımızın, ailelerimizin desteğiyle sportif faaliyetlere yönlendirilmesi bizleri çokça bahtiyar ediyor. Ayrıca belediyemize ait 2 bağlı yüzme havuzumuzda ise eğitimlerimiz bitmeme edecek. Emeği geçen eğitmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik kartı ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: