Kayapınar Belediyesinden kullanılmamış doğan bebekler amacıyla dürü

Kayapınar Belediyesi, Gazi Yaşargil Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde eskimemiş doğan bebeklerin ailelerine “Hastane çıkışı seti” ödül etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Ekin ve Sosyal İşler Müdürü Pelda Birey Bingöl Büyüktimur ve beraberindekiler, “Bakir doğanın önceki hediyesi Kayapınar Belediyesinden” sloganıyla Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırı Hastanesine bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde eskimemiş doğan bebekler ve annelerini mülakat etti.

Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Başkan Vekili Arif Karaman’ın selamlarını ailelere ileten Büyüktimur, yeni süt kuzusu heyecanı kıpırdak ailelerin mutluluğunu paylaştı, annelere şal, kullanılmamış doğan bebeklere da çeşitli ürünlerden oluşan ekip armağan etti.

Açıklamada görüşlerine düz verilen Kayapınar Kaymakamı ve Uray Başbuğ Vekili Karaman, belediyelerin insanın doğumundan ölümüne kadar insana bakım veren, yatırım özne kurumlar olduğunu belirtti.

Daha önce başlattıkları “Yalabık geldin Kayapınar bebeği” ünlü projenin ardından bu sefer üstelik Kültür ve Içtimai İşler Müdürlüğünce

“Yıpranmamış doğanın önce hediyesi Kayapınar Belediyesi’nden” adlı projeyi uyguladıklarını dile getiren Karaman, esas ve babaların mutluluklarına kuma olduklarını aktardı.

Karaman, “Ekiplerimiz veladet yapmış anneleri hastanede görüşme ederek ailelerimize iyi olsun temennisinde bulunup, annelere şal, bebeklerimize bile ‘Şifahane çıkışı seti’ hediye etti. Bir nöbet elan ana cet olan hemşehrilerimize oflaz olsun dileklerimi iletiyor, minik yavrularımıza şiddetli ve metin tıpkı üzeri diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: