Kayapınar Belediyesi “Arsıulusal Davetli Foto Günleri” düzenleyecek

Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi eliyle 15-18 Eylül tarihleri ortada “Uluslararası Çağrılı Fotoğraf Günleri” düzenlenecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, aralarında dünyada ve Türkiye’dahi maruf 22 foto sanatçısı 3 zaman süresince Diyarbakır ve Kayapınar ilçesinin tarih, hars ve tabiat güzelliklerini çekecek.

Söz konusu süreçte etkinlik kapsamında düzenlenecek söyleşilerde işık sanatçıları, işık sanatının inceliklerini bu sanata iptila duyanlarla paylaşacak.

Kaymakam ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Arif Karaman, ilçe ve belediyenin işbirliği ile ilçenin ve ilin tanıtılmasına yardım arz etmek üzere hakeza aynı kodifikasyon düzenlediklerini belirtti.

Karaman, “Yapılanma ile şehrimizin o eyyam içindeki tarihi üstelik anahtar altına alınmış olacaktır. Sanatçılarımız eliyle üretilen fotoğrafların Kayapınar fotoğraf arşivine aktarılması ile de hem fotoğraf arşivimiz zenginleşecek hem da zaman yerine vesika niteliğinde bir fotoğraf arşivi oluşturmuş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Organizasyonda, Muhammed Muheısen, Mehmet Aslan, Kasıt Bakmaz, Hüseyin Remzi Han, İskan Zer, İlker Karaman, Ali İhsan Öztürk, Mehmet Sümer, Mehran Chegraghci Bazar, Osman Maaşoğlu, Hasan Açan, Misyon İbranoğlu, Ayşe Aktif, Sema Mermertaş, Serpil Eroğlu, Seyit Konyalı, Itibar Akçay, Dilan Bozyel, Mehmet Özcan, Tasavvur Meral, Kesat Ünsiyet ve Kahraman Alper meydan matlup.

Share: