Karabük’te köy yaşam merkezi sarıklı ve öğrencilerinin vasıtasıyla güzelleşiyor

Milli Terbiye Bakanlığı ile Ekincilik ve Orman Bakanlığı gelişim birliğinde yürütülen “Köy Yaşam Merkezleri” projesiyle Karabük’teki metruk köy okulu, öğretmen ve lise öğrencilerinin desteğiyle sunturlu görüntüye kavuşuyor.

Merkeze bağlı Ödemiş köyündeki metruk meslek binasının karye dirim merkezine dönüştürülme çalışmaları sürüyor.

Çalışmalara bindi olan Fevzi Anlamak Rum Lisesi fotoğraf öğretmeni Tuğçe Cebecik Cengiz ve öğrencileri, gönüllü namına dirim merkezinin hayata geçirilmesi amacıyla çalışıyor.

Cengiz ve öğrenciler, dirim merkezinin duvarlarını boyayarak süslüyor.

“Karye yaşam merkezimizin onarımı yeryüzü gücük sürede tamamlanacak”

İl Milli Terbiye Müdürü Nevzat Deniz Kazı, gazetecilere, Ödemiş karye hayat merkezinin 3 bin 250 metrekarelik bostan alanıyla her yaştan insanın faydalanabileceği bire bir ruh merkezine dönüştüğünü söyledi.

Resim öğretmeni Tuğçe Cebecik Cengiz ve öğrencileri tebrik kartı eden Deniz Kazı, “Ödemiş köy yaşam merkezimizin hizmet, tamirat ve kasaba düzenlemesi çalışmaları birden bitmeme ediyor. Karye muhtarımız, karye halkı, öğrencilerimiz ve öğretmenimiz nazik bire bir teşrikimesai içerisinde köy dirim merkezimizi amade arkaç getirebilmek amacıyla iri tıpkı özveri ve fedakarca çalışmalarına devam ediyor.” dedi.

Akbaş, süreci yakından strateji ettiklerini tabir ederek, “Değme özdek yolunda ilerliyor. Projeyle öğrencilerimizin ve karye halkının hizmetine sunulacak köy hayat merkezimizin onarımı yer kısa sürede tamamlanacaktır. İlimize ve köyümüze şimdiden aldatıcı olsun.” diyerek konuştu.Share: