Kapadokya’da kayadan oyma oteldeki “Prenses Diana odası” bağlam görüyor

Nevşehir’dahi kayadan oyma bir otelde, Prenses Diana’nın isminin verildiği ve içerisindeki havuzda mozaikten mamul fotoğrafının bulunduğu bölüm domestik ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Şehir merkezine 2 kilometre uzaklıktaki Göre kasabasında kısaca 2 yıl geçmiş hizmete açılan ve bire bir kısmı kayadan oyma olan 32 odalı otelin tıpkısı odasına Prenses Diana’nın ismi verildi.

Kapısında “Diana” yazılmış odada, Prenses Diana’nın siyah elbiseyle fariğ fotoğrafının mozaiklerle işlendiği havuz bulunuyor.

Hill Otel Umumi Heyet Başkanı Musa Ertaş, Kapadokya bölgesinde kayadan oyma otellerin çok oylumlu olduğunu söyledi.

Kendi odalarının diğerlerinden değişik olduğunu vurgulayan Ertaş, “Bizim odalarımız elan serbest alana ve henüz efdal tavana ehil. Ayrıca her odamızın dizaynı değişik.” dedi.

Odalardan birine Diana ismini vermesinin hikayesini üstelik anlatan Ertaş, “Diana’yı ölmeden evvel üstelik basından izleme etmeye çalışıyordum. Özgürlüğüne soysuz, zarif, evire çevire tıpkısı kadındı. Düzgün aynı herif olmasından kontekst onu sevdik. Zahir ve açık oluşu, sergilediği tavırlar bu odaya ismini vermemizde etkili oldu. İyi aynı insanın ismini otelimizdeki bire bir odaya vermiş olmaktan muhit mutluyuz ve gururluyuz.” ifadelerini kullandı.

Ertaş, Diana odasının evcil ve yabancı misafirler vasıtasıyla yeğleme edildiğini belirtti.

Odaya Diana ismini vermelerinin kendilerine ticari tıpkı katkısı olduğunu nâkil Ertaş, şunları kaydetti:

“Ticari açıdan bakınca da ölümünün üzerinden çeyrek asır geçmesine rağmen isminden sıkça bahsedilen Diana’nın ismini vererek dikkat koparmak istedik. Bunu birlikte başardığımızı düşünüyorum. Bu basar bildirme çokça yeğleme edilen odalarımızdan birisi. Gelen misafirimiz konsepti haddinden fazla beğeniyor. Filhakika bu ayrımlı kaynak tasarımlarından çevre yeğleme ediliyoruz. Bizim otelimiz haddizatında turizm bölgesinde değil ancak sunduğumuz bu hizmetle doluluk oranlarımız daim yüzde 80’lerin üzerinde oluyor.”

Prenses Diana, İngiliz bulvar basınının sonsuz takibi altında geçirdiği hayatını, 31 Ağustos 1997’üstelik Paris’te 36 yaşındayken paparazzilerin takibi sırasında bir tünelde geçirdiği trafik kazasında kaybetmişti.

Share: