Kalabalık haberi: DÜRÜST Tümen Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Ordu Lansman Günleri’ne katıldı

DÜRÜST Tümen Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Bartın’dahi maden ocağında meydana gelen patlamaya ilişik, ilgilendiren birimlerin soruşturmalarını yaptığını, yeryüzü ufak benzeri günah, şaibe varsa bunların ortaya çıkacağını söyledi.

Vareste, Maltepe’dahi planlı Cıvıl Cıvıl Lansman Günleri’nde basın mensuplarına Bartın’bile beyaz zehir ocağında meydana gelen patlamaya ilişik değerlendirmede bulundu.

Beyaz Zehir ocağında hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyen Kurtulmuş, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Geçtiğimiz akşam Bartın’dahi kaybettiğimiz 41 madenci şehidimize Tanrı’tan rahmet diliyorum. Çok ekşimsi ve hüzünlü eyyam geçiriyoruz. Bu üzüntü, Ordulular buluşmasına bile yansıyor. Mekanları cennet olsun. Tanrı eş fertlerine, sevenlerine, hemşerilerimize, muazzez milletimize sabırlar versin. İnşallah benzeri elan hakeza acılarla, hakeza elemlerle karşılaştırmasın ülkemizi ve insanımızı. Bu kazanın arkasında seçkin hata, ayıp varsa bunların hepsinin ortaya çıkarılması zaruridir. İlgili birimlerimiz soruşturmalarını yapıyorlar. Sunma ufak bire bir yazık, eksiklik varsa bunlar ortaya çıkacak. Detone görülenler dahi karar önünde hesabını vereceklerdir. Ayrıca kazanın meydana geldiği andan itibaren devletimizin ait kamu kurumları zamana alın cansiparane çalışmışlardır. Burada düzenlenecek bir nice aktiflik dahi tağyir edilmiştir. Bu hassasiyetlerinden yağlık birlikte arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.”

Share: