Kalaba haberi… Cıvıl Cıvıl’da kızının nikahını kıyan cet fert anlar yaşadı

Ordu’nun Altınordu ilçesinde evlendirme memuru İmdat Elik, kızının nikahını kıyarken gözyaşını tutamadı.

İlçedeki Öğretmenevi’nde planlı düğün merasiminde, Neslihan Elik (27) ile Sınırlı Güllü (36) çifti dünyaevine girdi.

Çiftin nikahını ise gelinin babası olan Altınordu Belediyesi evlendirme memuru İmdat Elik kıydı.

Elik, nikah sırasında yaptığı konuşmada, “Binlerce nikah kıydım amma özlük evladımın, ciğerparemin nikahını kıymak birlikte bana baht oldu.” dedi.

Normalde takılmadan konuştuğunu ama böylesinin pres olduğunu vurgulayan Elik, “Rahmetli dedemin çok pir bir sözü vardı. ‘Oğlum işinizle duygusallığı birbirine karıştırmayın.’ derdi. Ego bile bu konuda mücadele edeceğim inşallah.” ifadesini kullandı.

Nikah esnasında kızına istifham yöneltirken konuşmakta zorlanan ve gözyaşını tutamayan baba Elik’e davetliler alkışlarıyla bindi oldu.

Nikah şahitliğini işleyen Altınordu Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı İsa Hitaloğlu de çifti tebrik kartı etti.

Evlendirme memuru olarak görevini özne İmdat Elik, peşi sıra müziğin ritmine bacak uydurarak kızı ve damadıyla birlikte oynadı.

“Babamın nikahı kıyması beni çokça duygulandırdı”

Neslihan Elik, gazetecilere, babasıyla yâren üzere olduğu amacıyla haddinden fazla duygulandığını ve keskin olduğunu anlattı.

Nikah sırasında babasının gözlerine bakamadığını dile getiren Elik, “Babamın nikahı kıyması beni çokça duygulandırdı. Benim için çokça yumruk tıpkı andı.” diye konuştu.

Elik, ilk başta bu konuyu söylediğinde babasının, “Kızım ego cümlenin sonunu getiremem.” dediğini belirterek “Ben tabii o anda çokça şiddetli oldum. ‘Baba olsun, gene de bu mutlu günümde benimle birlikte ol. Getiremesen da gelişigüzel olalım. Çığlık birlikte olsa o an on paralık kameralar vesaire tek husus mehabetli değil. Kâfi kim nikahı kıy. O duyguyu gelişigüzel paylaşalım.’ dedim. Çokça mutluyum. İyi ki dahi babam. Çok seviyorum babamı.” ifadesini kullandı.

Share: