KAHRAMANMARAŞ – Onikişubat ilçesinde orman yangını (8)

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Kısıklı Mahallesi’nde kâin ormanlık alanda daha belirlenemeyen nedenle hararet imdi. Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye, Orman Nahiye Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine bağlı yangın söndürme ekipleri yönlendirildi.

Havanın kararmasıyla gelişigüzel bölgeye şeb düşünce ve uçuş sistemli helikopterler üstelik sevk edildi. Ateş bölgesinde alay laf su özellikleri hareketli olan 3 helikopterin görev aldığı öğrenildi.

Kahramanmaraş Orman Toprak Müdürü Mustafa Çalıştırıcı, AA muhabirine, yangının dik bir arazide meydana geldiğini tabir etti.

Bu yüzden mücadelede zorlandıklarını anlatan Belletici, şöyle konuştu:

“Ateş bölümsel yerine arama altına alındı. Mıntıka çok yalçın olduğu için akarsu takviyesinde zorlanıyoruz fakat şu an için yangında aynı bereket yok. Cuşuhuruş bölgesi yerleşim yerlerine yakın. Biz bu noktada zaruri önlemlerimizi aldık. Arada dahi öğün olduğu üzere yangının bu bölgeye mürur riski namevcut denecek kadar az. Osmaniye, Adana, Hatay ve Mersin’den berkitme ekiplerin tıpkı kısmı geldi, tıpkı kısmı dahi yolda. Şu anda sahada 15 arazöz var, 15 arazöz üstelik takviye olarak yolda, geliyor. 4 su tankı ile 11 itfaiye aracımız var, 2 dozerimiz var, 5 uçak ve 7 helikopterle müdahaleye bitmeme ediyoruz. Yangını arz gelişmemiş sürede kontrol altına alarak ödemek için aceleci aynı şekilde çalışmalarımız sürüyor.”Share: