Kahramanmaraş haberleri! Remzi Çayır: Vicdanı olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum

MİLLİ Kat Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, ” Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını ülkü edinenlere, Milli Kat Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan eksiksiz insanlara buradan sesleniyorum 5 Ilk Teşrin haset Kahramanmaraş’ta tığ bulunacağız. Bilcümle halkımızı oraya takkadak bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi temel ekseninden tenkil çabasını çıkıntılık etmek üzere adalet istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’hangi çağırıyorum” dedi.

Milli Sefer Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, partisinin umumi merkezinde haftalık kıymetlendirme toplantısı düzenledi. Çayır, vefat eden Balaban Temas Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü üzerine açılan davaları hatırlatarak, “Mazi Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu’nun asıl davası olmasa bile canip davalarından biri görüldü. Emre Karabağ isimli tıpkısı yurttaş, gazeteci İsmail Gün ile 25 zaman ziyaret yapıyor hikâye esnasında. Savcılık bu konu ile ait tıpkı savca hazırlıyor. Bahsi geçen adam mahkemede, böyle ayrımsız konuşmayı yapmadığını, sav ediyor. İlgili yatak yani bildirişim mecrası henüz önceki verdiği raporda böyle benzeri görüşmenin yapıldığını kayıtlarla mahkemeye sunuyor. Sonradan bir daha bu bilgilerin ve belgelerin duruşma yoluyla görülmesi amacıyla istemde bulunuyor. İlgili yatak 2 sene sonraları bilgilerin saklanmadığını, bilgilerin imha edildiği ile ait düşünüm sarfiyat ederek hakeza ayrımsız belgeyi göndermedi. Göndermeyince hangi oldu? Orada görülen sevgili hangi eyvah kim kapatıldı. Geçkin davalardan aynı tanesi Sivas’ta kapatıldı. 5 Ekim 2022’de Kahramanmaraş Adliyesi’nde hırsızlık davası görülecek. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikast davası görülmeyecek. Böyle bir sav açılmadı. Hakeza aynı sorun şu zaman ne kamuoyu gündeminde ne yargının gündeminde. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikasti ile ilişkin gelişigüzel adım atık değil” ifadelerini kullandı.

Yazıcıoğlu’nun helikopterden sökülen alet edevat ile ilgilendiren tıpkı hırsızlık iddianamesinin Göksun Adliyesi’nden Kahramanmaraş Adliyesi’hangi devredildiğini aktaran Çayır, “Sona akla yatkın gelindi. Esasta azgın ürkütücü adi insafı ve vicdanı zorlayan bir bando olaylar zuhur ediyor. Konu ile alakası sıfır, hadiseyi bulandırmak üzere ne büyüklüğünde foto, rapor beyan varsa hepsi dosyanın içine konulmuş vaziyette. Yani ana ekseninden şu veya bu şekilde fark etmek üzere seçkin molekül mamul vaziyette. Yakında göreceksiniz biraz can arakçılık davasından ötürü beş altı yılla cezalandırılacak ve bu dosya bile kapatılacak. Ihtimal kapatılması 2023 seçimlerinden sonraya bırakılacak. Sebebi galiba, kamuoyunda neymiş sorun görülüyormuş resmi ve havası arz etmek için. Onun amacıyla buradan sesleniyorum bütün Muhsin Yazıcıoğlu severlere. Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sevgili edinenlere, Milli Posta Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan tam insanlara buradan sesleniyorum. 5 Ekim günü Kahramanmaraş’ta tığ bulunacağız. Hep halkımızı oraya hoppadak bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi esas ekseninden uzaklaştırma çabasını protesto etmek amacıyla doğruluk istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’hangi çağırıyorum” diye niteleyerek konuştu.

’30 EKİM’DE UMUDUN MEŞALESİNİ YAKACAĞIZ’

Umutsuzluğa lüzum olmadığını belirten Çayır, 30 Ekim’de Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek 1’inci Olağan Kongre’ye işaret ederek, “Tığ buradayız, bayrağı kaldırdık ve milletin istikbaline ve hizmetine talibiz. 30 Teşrinievvel’de Ankara’nın göbeğinde, Atatürk Spor Salonu’nda adaletin, liyakatin, üretimin meşalesini yakacağız. Elhasıl umudun meşalesini yakacağız. Bunun üzere gitmek geçişsiz. Sizin sandığınızdaki altının bire bir değeri yoktur. Hangi antlaşma değerlenir bilir misiniz? İnsanlar ile buluştuğunda. Hepinizin aklında hikmet altınınız var. Ben herhangi bir zaman söylüyorum onlar babalarının evlerinde çağcıl oyuncaklar ile çocukluklarını geçirirken biz hücre evinde eziyet altında çocukluğumuzu ve gençliğimizi geçirmiştik. Farkımız bu” dedi.

,

Share: