İYİ Tümen Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı Çorum’da yapıldı

İYİ Öğür Yerel Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan yerel yönetimler danışma toplantısı, Çorum’un Sungurlu ilçesinde yapıldı.

İYİ Parti Domestik Yönetimler Başkanı Pek Ergun, toplantı için geldiği ilçede Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i musahabe etti. Arkası Sıra esnaf ziyareti işleyen Ergun, elan bilahare partililerle, Sungurlu Belediyesi mesire alanında düzenlenen domestik yönetimler danışma toplantısında tıpkısı araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, 2022’nin lehçe nitelikli 4. toplantısını kombinasyon ettiklerini söyledi.

Toplantılarda, İYİ Fırka’nin domestik yönetimlerle ait politikaları ile domestik yönetimlerin sorunlarını kıymetlendirme fırsatı bulduklarını belirten Ergun, bu sayede henüz ensesi kalın bire bir politikaya erbap olduklarını tabir etti.

İYİ Fırka’nin Türkiye’yi güçlendirilmiş milletvekili sisteme buyurmak istediğini hatırlatan Ergun, Türkiye’nin acilen mebus demokrasiye dönmesinin benzeri kısırlık halini aldığını öne sürdü.

Ergun, İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener başkanlığında, ilk seçimde birinci tümen olacaklarına inandığını dile getirerek, “Bilcümle bu sorunları çözebilecek bir tane bulunak İYİ Fırka’dir. Çünkü Türkiye’nin yeryüzü donanımlı ve başarılı kadrolarına topluluk partisi İYİ Tümen’dir. Bundan periferi, milletimizin partimize göstermiş olduğu haz seçme geçen ahit artmaktadır. Bu umutsuzluk zarfında, İYİ Tümen ve liderimiz Meral Akşener milletimizin umudu haline gelmiştir. İktidarın alternatifi İYİ Tümen’mizdir.” diyerek konuştu.

Toplantıya, İYİ Öğür Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ile Evcil Yönetimler başbuğ yardımcıları Burhanettin Kocamaz ve Mete Âdem, İYİ Fırka Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Sungurlu Belediye Reisi Abdulkadir Şahiner ile Çorum, Amasya, Tokat, Çankırı, Yozgat ve Kırıkkale illerinden partililer katıldı.

Share: