İYİ Tümen Domestik Yönetimler İstişare Toplantısı yapıldı

Kayseri’de İYİ Tümen Yerel Yönetimler Başkanlığınca planlı mıntıka istişare toplantısı gerçekleştirildi.

İYİ Öğür Domestik Yönetimler Başkanı Güçlü Ergun, bire bir otelde düzenlenen toplantı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, yıpranmamış tür koronavirüs (Kovid-19) salgını başlamadan önce geniş kapsamlı 3 şişman evcil yönetimler çalıştayı düzenlediklerini hatırlattı.

Salgın dönemi sonrasında ise periyodik kendisine Türkiye’nin ciharıyek tarafında lehçe müşavere toplantıları gerçekleştirdiklerini belirten Ergun, şunları kaydetti:

“Bu yıl içerisinde önceki İstanbul’bile sonrasında de Muğla, Adana, Çorum ve Samsun’birlikte, belde illerimizin dahil olduğu bölgesel enformasyon toplantıları tertip ettik. Zaman dahi analog aynı toplantıyı Kayseri’üstelik akdetmek amacıyla buradayız. İYİ Fırka Kayseri İl Başkanlığımızın familya sahipliğinde düzenleyeceğimiz lehçe danışma toplantımıza mıntıka milletvekilimiz, Kayseri, Kahramanmaraş, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Sivas toprak başkanlarımız, yerli yönetimlerden sorumlu memleket komutan yardımcılarımız ve ilçe başkan yardımcılarımız, il ve ilçe belediye divan üyelerimiz katılacaktır. Bu toplantılardan gayemiz, Türkiye’yi domestik ve ulusal düzeyde yönetmeye eğilimli partimizin yerel yönetimlerle ilişkin politikaları ile vizyonunu zenginleştirmektir.”

Ergun, konuşmasında ekonomiye yönelik değerlendirmelerde bulunarak, “Siyasi, ekonomik ve toplumsal adına neredeyse hep rakamların tasdik ettiği kadar maatteessüf ülkemiz rastgele alanda son 30-40 yılın arz pres dönemi yaşamaktadır. söz konusu zorlukları yaşamamızın temel nedeni bellidir. Bu dönemi arz çetin şekilde geçiriyor olmamızın nedeni kamu yönetiminde yaşadığımız sistemsel ayrımsız formül krizidir. Yaşadığımız sistemsel idare krizine ise hem partili cumhurbaşkanın sisteminin kendisi hem dahi bu sistemi kurgulayıp yürütme edenlerin bizzat kendileri faktör olmuştur.” dedi.

Açıklamanın ardından basına merbut gerçekleştirilen toplantıya İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Tutturgaç de katıldı.

Share: