İYİ Fırka Sivas’ta avrat çalıştayı düzenledi

İYİ Fırka Eş Politikaları Başkanlığınca eş sorunlarının tespiti ve hal önerilerinin tartışılması üzere planlı avrat çalıştaylarının dördüncüsü Sivas’ta yapıldı.

Sıcak Çermik Kaplıcaları’nda benzeri otelde “Kadın yükselmezse alçalır vatan” sloganıyla gerçekleştirilen çalıştaya, Çorum, Elazığ, Kayseri, Malatya, Tokat, Tunceli ve Yozgat’tan sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında mütekellim İYİ Fırka Karı Politikalarından Mesul Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Türkiye’de kadınların yüz yüze olduğu bir nice ülkü bulunduğunu belirterek “Ancak tek sorunun üzerine sürekli hal önerileriyle gidilemiyor. Kadınların yaşadığı sorunlara bugüne çatışma kısıtlı ve ideolojik çerçevede çözümler arandı. Bizler bugün meseleyi partiler üstü ideoloji farkı gözetmeden ele alacağız.” dedi.

Yüksel, düşün farklılıklarının sorunların tespitine ve hal önerilerine ulama sağladığını anlatım ederek “Daha geçmiş gerçekleştirdiğimiz üç çalıştayımızda ülkemizin ayrımlı bölgelerindeki kadınların yaşadığı sorunları evcil temsilciler ile bu arada tespit ettik. Bu çalıştayların sonucunda millî politikalara taraf atfetmek için sizlerin katkılarıyla hazırlanacak olan eş temalı mülk, bölge ve ulusal beyanname oluşturacak.” diye konuştu.

Share: