İtalyan merkezli Breton, Denizlili Ionic Stone’a kuma oldu

Doğal taş, seramik ve metallerin işlenmesi için mütekâmil makineler üreten ve quartz istihsal tesisleri kuran İtalya merkezli Breton, Denizli merkezli mermer işleme tesisine cemaat Ionic Stone bünyesinde kurulan Ion Makina’ya kuma oldu.

Breton’dan yapılan açıklamaya göre, mermer ve granit takviye (epoksi) fırın sistemlerinin üretiminde yenilikçi yapısıyla fark yaratıcı Türk şirketi Ion Makina ile Breton’un yaptığı paydaşlık kapsamında eskimemiş aynı şirket kuruldu.

Yeni şirketin ismi IonBreton olarak belirlenirken, şirket tarafından üretilecek cümle araba ve ekipmanları, Breton’un komutan zıkkım aracılığıyla dünyanın seçkin bölgesine ihraç edilecek.

” Türkiye’üstelik üretim boşaltmak ciddi bire bir karardı”

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Breton Eğin Yöneticisi (CEO) Dario Toncelli, iki firmanın topluluk olduğu hikmet, eksperlik ve tecrübelerinin benzeri araya gelmesi ile ortaya çıkan sinerjinin, sektörün çokça ötesinde olduğunu ve bu görevdaşlık yardımıyla hem maliyet-canlı hem üstelik tüm otomasyonlu sistemlerin üretilebileceğini belirtti.

Toncelli, “Türkiye’da üretim düzenlemek mühim benzeri karardı ve bu kararı şirket misyonlarımızın benzer olması sayesinde ferah ferah alabildik. Antrparantez Türkiye’deki heveskâr aksiyon gücü yardımıyla maliyetlerimizi düşürebiliyoruz. Buna ekleyerek Türkiye, taş işlemede yerleşik tıpkı kültüre topluluk ve coğrafi namına Avrupa ve Asya pazarlarına rahatlıkla hizmet edecek benzeri boyut.” ifadelerini kullandı.

Şirketin merkezi Denizli’birlikte

2 bin 500 metrekaresi tutkun başlamak üzere 4 bin metrekarelik bire bir istihsal tesisinde operasyonlarını yönetecek olan IonBreton, kıvrım fırın sistemleri ve otomatik haşiv/boşaltma robotlarının birlikte natürel taş işleme ile ilgili AR-GE süreçlerine dahi devam edecek.

Yapılan katılım sonrasında kurulan şirketin üretimlerinde tasarımlar Türkiye’birlikte yapılacak. Sunulacak yenilikçi çözümler dünyaya IonBreton markası adı altında sunulacak.

Share: