İşitme Engelliler Kadın Uçan Top Milli Takımı Acun Şampiyonu oldu

Amerikalı Basketbol Ligi (NBA), eskimemiş tür güneş tacı virüs (Kovid-19) aşısı olmayı tercih etmeyen oyuncularla ilgili henüz ekti tedbirler aldı.

NBA’in internet sitesinden açıklayan 2021-22 sezonu sağlık ve asayiş protokolü, alelhusus aşısız basketbolcuların hayatını zorlaştıracak ara sıra önlemler içeriyor.

Aşının tercihe bırakıldığı NBA’in güncellenmiş protokolüne bakarak aşılama yaptıran oyunculara, yalnızca hastalık belirtisi gösterdiğinde evet dahi test sonucu fazlalık çıkan biriyle yakın birlik kurduğunda Kovid-19 testi yapılacak.

Ilkah oranının yüzdelik 90’a ulaştığının açıklandığı ligdeki aşısız basketbolcular ise tesislere girmeden, bando arkadaşları ve teknik heyetle etkileşime geçmeden veya takımın organizasyonlarına katılmadan geçmiş rastgele dönme test numunesi verecek.

söz konusu oyuncular, aşılı bando arkadaşları veya personel ile tıpkı odada kemirmek yiyemeyecek, soyunma odalarındaki dolapları aşılı arkadaşlarının dolaplarından türlü olduğunca uzakta olacak ve topluluk toplantılarında maskelenmiş şekilde, diğer katılımcılardan kısaca 2 metre uzakta duracak.

Aşısız basketbolcular ayrıca zorunlu davranışlar (mızıka aktiviteleri, temel ihtiyaçların karşılanması, çocuklarla ilişik görevler) haricinde evlerinden, deplasman maçlarında ise otelden çıkamayacak. Lokantalar, coşku mekanları, kalabalık sadık alan etkinlikleri gibi faziletkâr risk içeren yerlere gidemeyecek.

Bradley Beal (Washington Wizards) ve Andrew Wiggins’in (Golden State Warriors) öne çıktığı bazı oyuncular, aşı yaptırmayacaklarını açıklamıştı. Takımlarının ara sıra etkinliklerine katılmayan Brooklyn Nets’ten Kyrie Irving ve Phoenix Suns’tan Devin Booker ise aşı olup olmadıklarını kamuoyuyla paylaşmamıştı.

‘Kokteyl aşı’ adam deneylerine amade

 

Gelgel yolu şirketinden aşılama kararı

 

Kenya’dahi mahkumlar aşılanıyor

 

Share: